Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE biológia bsc ill., msc...

ELTE biológia bsc ill., msc idegtudományok tapasztalatok/ vélemények?

Figyelt kérdés
Én most jelenleg Debrecenben tanulok orvosnak, viszont rájöttem, hogy a kutatás sokkal közelebb áll hozzám, mint a gyógyítás és emiatt inkább neurobiológus lennék. Pesti vagyok szvl az elte lenne a legkezenfekvőbb, viszont nagyon sok negatívumot hallottam róla, ami elbátortalanított, ezért szívesen meghallgatnám a véleményeteket a szakról. Előre is köszönöm a válaszokat.

2023. jan. 13. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Szia! Nagyon meglep a leírás azon része, hogy "sok negatívumot hallottál". Az ELTE-TTK az ország egyik legjobb kara. Itt is tanulni kell, bizonyos tárgyak nyilvánvalóan a szivatósabb kategóriába tartoznak, de elég tanulással bőven el lehet végezni. Biztosan vannak rosszabb tanárok is, én igyekeztem mindig kikerülni őket és sikerült is. (Legalább is javaslatok alapján döntöttem, hogy kihez NE vegyek fel egy tárgyat. - De szerintem rossz oktatók bárhol vannak)

Az idegtudomány és humánbiológia (IH) speci pedig szintén egy elég jó irány, ha még a hozzá tartozó tanszéken is szeretnél elhelyezkedni, akkor egy nagyon jó közösséget találsz, támogató és mindenben segítő kutatókkal. (Bár nagyon sok hallgató a KOKI-ban helyezkedik el, de én arról csak rosszakat hallottam idáig.)


Az ELTÉ-től ne bátorítson el senki, jó oktatást adnak és a biológia legtöbb ágát lefedi az egész képzés (akár BSc akár MSc) is és a biológia intézet tanszékei is. Itt gyakorlatilag tényleg bármi lehetsz.

2023. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, nagyon sokat segítettél.:)

Még annyi kérdésem lenne, hogy neurobiologus diplomával mennyire nehéz elhelyezkedni?

2023. jan. 27. 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ nyilván, hogy az iparban szeretnél vagy kutatóként inkább. Az iparban sem mondom, hogy lehetetlen, mert gyógyszerek kutatásában el lehet helyezkedni neurobiológusként. De alapvetően a szak kutatókat képez és arra készít fel, hogy elvégzed a PhD-t is.
2023. jan. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Milibindi ***** válasza:

Szia!

Sokan jöttek àt orvosiról bioszra az ELTE-re. Nagyon sok tantárgyat el is tudsz fogadtatni. Azt hiszem a sejtbiosz gyakot pl. nem tudta elfogadtatni a barátnőm, aki orvosiról jött, mert kell a növényi rész is.

Az Msc-t csak angolul fogod tudni tanulni ezen szakirányon.

Nekem a biokémiás tárgyak voltak a legnehezebbek, vért izzadtam velük . Sokan az élő1-el ( növényrendszertan ) szenvednek nagyon, szerintem az nem nehéz csak nagy az anyagmennyiség. Ezek szoktak a többségnek a legnehezebbek lenni l

2023. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!