Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Számítógépes és kognitív...

Számítógépes és kognitív idegtudomány milyen a színvonala?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert teljes kreditérték beszámításával figyelembe veszik informatikai területről a mérnökinformatikus, a programtervező informatikus, illetve természettudomány képzési területről a biológia alapképzési szakokat, de bölcsészettudomány képzési területről is a pszichológia, valamint a szabad bölcsészet alapképzési szakokat, utóbbinak a filozófia (!!) specializációját…


Nekem nincs semmi bajom a filozófia szakkal, elhiszem hogy nehéz lehet, viszont az említett alapszakokban semmi közös nincsen.


És nekem a filozófia nagyon kilóg a felsorolásból, mert ennek a mesternek elvileg azért egy inkább reál szaknak kéne lennie…


Egy bölcsésznek nincsenek meg sem az informatikai, sem a biológiai alapok, amelyek ehhez a szakhoz abban az esetben kellenének, ha a maga műfajában komolyan vehető.


Ha kreditek teljesítésével lehetne menni filozófiáról, az nem lenne gyanús, még örülnék is neki, mert tényleg elismerem azt a szakot…


De mivel teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe ez a szak is, nekem gyanús, hogy ez a mesterszak nem is arról szól amiről kellene…

Szóval mi ezzel a helyzet?


Valaki tud róla esetleg valamit?



2022. nov. 27. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Fuhh...

Kognitív tudomány -> megismeréstudomány, tehát a megismerési folyamatok vizsgálatával, megértéséval foglalkozik, legyen akár emberi, állati vagy gépi (AI, deep learning). Ebbe nagyon nem meglepő módon a kognitív tudományok tartoznak bele, tehát a pszichológia, a biológia, a nyelvészet, a filozófia, az info, az antropológia ...

Hallottál már arról, hogy valami multidiszciplináris tudományág? Mert ez az... Így nagyon nem meglepő az sem, hogy ha van olyan, hogy cogsci msc, akkor ezekről az alapszakokról fognak felvenni oda diákokat.

Kifejezetten kutatóképző szak, a kutatók meg tudva levő, hogy kutatócsoportokban dolgoznak, ahol mindenféle ember van, akik különböző dolgokhoz értenek jobban. És igen, együtt dolgozik a infós a nyelvésszel meg a pszichológussal. De ez csak annak lehet meglepő, akinek fogalma sincs a kutatás világáról.

Azért gyanús neked ez az egész, mert semmit nem tudsz a kognitív tudományról, de 2 mp alatt utánanézhettél volna.

Az meg, hogy hova soroljuk be, elég önkényes, mert mint írtam, ez multi tudomány, nem egyértelműen ttk sem btk.

2022. nov. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

"Egy bölcsésznek nincsenek meg sem az informatikai, sem a biológiai alapok, amelyek ehhez a szakhoz abban az esetben kellenének, ha a maga műfajában komolyan vehető."

Tudod mennyi biológia van pszichológia szakon? Elárulom: "picit" több, mint pl. mérnökinfón, mégis bölcsész szak. Ennyi erővel pszichó BA-s szemszögből is kiakadhatna az ember azon, hogy semelyik másik szakon nincs három félév kognitív pszichológia, meg mi a fenét fog tudni mondjuk az emlékezetről vagy az észlelésről egy programtervező informatikus. Vagy mondjuk ezekről:

"Magas szintű átfogó és részletekre is kiterjedő ismeretekkel rendelkezik a kísérleti pszichológia és kognitív pszichológia elméleti kereteiről beleértve észlelési folyamatokat, a figyelem szerepét, memória folyamatokat, az alvás neuropszichológiáját, nyelvi folyamatokat, érzelmi folyamatokat és ezek zavarait."

Az első válaszoló egyébként jól leírta a lényeget, de hadd kérdezzem meg: szerinted akkor mégis milyen szakot kéne beszámítani a felvételinél, ha nem ezeket?

2022. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!