Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Klinikai szakpszichológus...

Klinikai szakpszichológus képzésre való felvételihez milyen önkéntességet “várnak el”?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy előnyt élveznek azok, akik “érdeklődnek a betegellátás (önkéntesség klinikai környezetben) iránt”. De ez már a konkrét pszichológusi munkára vonatkozik (tehát MA-val vagy minimum BA-val végezhető munkák), vagy az is számít (esetleg elvárt), hogy már a BA képzés alatt milyen önkéntességet végez az ember - gondolok itt a KórházSulira, kórházi önkéntességre, Amigos-ra stb.

Rendes pszichológusi munkát nyilván csak diplomával lehetne végezni kórházban. Tehát miket érdemes csinálni?



2023. jan. 4. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Klinikai szakpszichóra olyan munkahely kell, ami releváns a képzés szempontjából. Ebből kevés van, mivel kb. csak kórház, börtön és 1-2 ÁNTSz engedéllyel működő magánrendelő jöhet szóba.

Az önkénteskedést arra értik, hogy nagyobb eséllyel kapsz majd ezeken a munkahelyeken munkát, ha előtte önkénteskedsz ott.

Tehát nem a felvételin érdekes, hogy önkénteskedtél-e, hanem abban, hogy kapsz-e majd olyan munkát, ami elengedhetetlen a felvételihez.

Hogy értsd miért van kevés ilyen pozíció: iskolapszichóként 200 nettó a kezdőbér, kórházban ez 450. Meg hát maga a tény, hogy ilyen hely kell a felnőtt klinikumhoz, nyilván mindenki aki bekerült, minimum 4 évig ott is marad, míg tart a képzés.

Én másfél éve nézem a hirdetéseket, ezalatt összesen 3 pozíciót hirdettek meg kezdőknek kórházban, vagy böriben. De lehet, hogy csak meghirdették, és rég felvették már az ismerőst...mondjuk olyat, aki önkénteskedett náluk éveket.

2023. jan. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bécs P ***** válasza:

Lényegében csak kiegészítem az előttem hozzászólót.


Klinikai szakpszichora nem önkéntességed várnak el, hanem ez függ attól, hogy gyerek vagy felnőttre szeretnék-e menni.


Felnőttnél a fent leírtak feltételnek számítanak, szóba sem állnak veled, ha nem dolgozol benne. Előny, ha minimum 1 éve már benne dolgozol, túljelentkezés van.

Gyerek vonalon a pedagógiai szakszolgálatot is elfogadják.

-> mindkettőnek heti 36-40 órának kell lennie, ha mondjuk a fele, akkor a 4 év 8 évre tolódik ki.


A nehéz benne túl azon, amit az előttem levő írt, hogy pszichiátriákon általában elvárják, h folyamatban legyen a szakképzés, azonban szakképzés felvijén pedig nagy előny (szinte már elvárás), hogy benne dolgozzál, tehát eléggé paradox, magyarán nem könnyű megoldani.


Az önkénteskedésnek, ha ez a célod, úgy látom értelmét, ha elmész egy olyan alapítványhoz, amit a képzésen elfogadnak, bedolgozod magad (ha esetleges munka mellett bírod), majd ha jónak találnak, akkor talán felajánlanak valamilyen konkrét álláslehetőséget, ezt követően benne leszel és jöhet a felvételi, majd vagy felvesznek vagy nem.


Egy esetleges másik lehetőség: módszerspecifikus képzések. Elvégzel egy módszert, benne dolgozol, közben a kompetenciahatáraidon belül alkalmazod a módszert, mellette ha szerencséd van, felvesznek vhova, ha nem, akkor a fent leírt folyamat (de legalább több pénzed lesz), és irány a felvételi.


Leegyszerűsítve, ez picit a pályakezdő 5 éves tapasztalattal helyzet. - azaz, amit a fenti hozzászóló írt, hogy 3 pozíciót hirdettek meg kezdőknek 1,5 év alatt, de lehet, hogy... - és itt jön a kapcsolatrendszer fontossága.


Pszichiátrián MA-val igen nehéz bekerülni, ugyanakkor felnőtt irányon pedig pl. a pszichiátria elvárt a szakképzésben :D A gyerek irány szerintem könnyebb, de azért is sokat kell tenni.

2023. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!