Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha majd nagy leszek?

Mi legyek ha majd nagy leszek?

Figyelt kérdés

Jövőre vagyis ebben a tanévben érettségizek.

És elég sok minden szeretnék lenni :D

Felsorolom, hogy melyek az álmaim:

-modell

-könyvíró

-ovónő

-pszichológus

-állatorvosi asszisztens

Nem beszólásokat, lefújogatásokat kérek...hanem tanácsot :)


2010. okt. 2. 09:51
 1/4 A kérdező kommentje:
A logopédust kihagytam bocsi..
2010. okt. 2. 09:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem írod miből vagy jó, miből emeltezel, milyenek a jegyeid, se semmi. Nagyon szélsőségeket írsz, amíg az állatorvoshoz biosz és kémia kell, az óvónőhöz meg magyar, ének és tesitudás és nyelv, logopédushoz szintén nagyon fontos a magyar, a pszichológust, modellt, írót felejtsd el inkább, főleg hogy az utóbbi kettő az nem úgy megy, hogy én majd az leszek. Pszichológus se legyél, mert arról sem írtál semmi elképzelést, az nem úgy megy, hogy a páciens lefekszik a bőrkanapédra aztán elmondja mi baja,

Valahogy fogalmazd át a kérdésed inkább. És normálisan fejtsd ki.

2010. okt. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak igaza van. Az erősségeidről semmit nem írtál. Arról sem, miből szeretnél érettségizni.


Lássuk sorba:

modell - ezt max. hobbiszinten űzheted, de a modellek többsége 25 éves korára (ha nem előbb) "kiég", utána nem sok munkája lesz. Nyilván nem mindenkire vonatkozik, de a többségre igaz.


könyvíró - ebből, mint "főfoglalkozás" nem lehet megélni. Ha akarsz, írhatsz, de azt ki is kell adatni, az meg nem egyik pillanatról a másikra megy. Hobbiszinten nyugodtan csinálhatod, főleg, ha tehetséged is van az íráshoz.


óvónő - ezzel semmi gond nincs szerintem. Képzés van, bár az elhelyezkedési lehetőségeket nem tudom.


pszichológus - sokan akarnak, és mennek is oda. Telített szakma. Ha olyan elképzelésed van, mint: szexuálpszichológus, kriminálpszichológus, stb., amiből nem sok van, próbáld meg.


állatorvosi asszisztens - ehhez külön képzés nincs. Ide akár érettségi után is mehetsz dolgozni (feltéve, hogy vki alkalmaz).


logopédusról nem tudok semmit.


Sok szerencsét a választáshoz!

2010. okt. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na akkor..

erősségeim : biosz és magyar

érettségit is bioszból teszek előrehozottat..

Mindegyik hivatáshoz szerintem meglenne az adottságom, imádom ha fotóznak, 3éve napi szinten írok naplót, imádom a gyerekeket, pszichológiát tanultam egy évig magántanárnál(ez csak az egyik heppem volt, mert nagyon érdekel), szeretem az állatokat és nagyon tud zavarni ha valaki beszédhibás, rögtön kijavítom :)

Szerintem akkor maradjon az ovónő..ez áll a legközelebb a szívemhez. De lehet, hogy ha felkelek holnap már más akarok lenni :D és én nem csak akarok az lenni...az is leszek :) egyszer...

2010. okt. 2. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!