Mit tanuljak, ha a lentiek igazak rám?
Sziasztok!
Pályaváltó lennék, 20as éveim közepén járok már. Mindig is művészlélek voltam, építészet, tájépítészet, belsőépítészet, grafika vonzott. Ilyen irányba szerettem volna orientálódni már a gimnáziumi felvételi során is. Viszont, szüleim elvárásainak eleget téve, általános gimnáziumba nyertem felvételt, nyelveket tanultam, majd gazdaságtudományokat tanultam. Azóta ők is sokat változtak, én is. Engem továbbra is vonzanak ezek az irányok, alkotni szeretnék, maradandót adni a világnak. Valami olyat alkotni, tervezni, ami az én nevemhez köthető. Nappali képzést nem engedhetek meg magamnak, csak levelezőt. Jelenlegi munkámmal sincs bajom, szeretem, de másra vágyom. Mit ajánlanátok? Hogyan tudnék pályát váltani? Mit tanuljak?
Amit fontos kiemelnem, hogy a művészeti oldal sokkal erősebb bennem, mint a reál (gondolok itt matekra, fizikára, kémiára, stb.).
Érdemes lehet belevágni ennyi idősen abba amire mindig is vágytam? Milyen szakra jelentkezzek? Hatalmas vágyam tervezőként dolgozni vagy tervezőirodában dolgozni. Érdekel a kerttervezés, az urbanizáció, környezetkultúra, fenntarthatóság, zöld tervezés, belsőépítészet, grafikai tervezés, brand design, várostervezés, látványtervezés, stb.
Jó építőművészek és tájépítőművész irodák is egymást taposva küzdenek a pályázatokon a megbízásokért.
Még hogy “maradandót alkotni a világnak”? Minő nagy szavak.
Nézz körül! Hogy mit gányolnak össze tájban, térben , építészetben, vagy értékeset, odaillőt teremtenek, vagy rekonstruálnak, színtiszta politikai kapcsolatrendszer kérdése.
Menj ki a Ligetbe, nézz körül ( persze, ha láttad, hogy előtte micsoda pusztulat volt ott); aztán menj ki a Blahára, hogy csináltak a pusztulatból konzervált pusztulatot, akik csak azért kapták a munkát, mert megvan a kapcsolatuk.
Tehát elszegődhetsz te egy építész vagy tájépítész irodához, alkalmazott leszel. Hogy lesz-e munka, s ha igen, milyen, na, az már a főnök kapcsolatrendszerén múlik, s hogy van-e elég beruházás, amikhez hozzáfér.
Én gyenge matektudással mentem közgazdásznak és megharcoltam a matekokkal.
Utána 0 fizikatudással mentem mérnökinek, persze a 3 félév matekomat elismerték, azt nem kellett újra csinálni.Persze, közlekedésmérnöknek, az meg nem tartozik az erős mérnöki diplomák közé.
A gépész, mechatronika,villamos, építész jóval nehezebb.
Mikor felvettek, még a nyáron kerestem mérnöktanárt, akivel nem is a 0-ról,hanem a -2-ről felhoztuk a fizikatudásomat egy olyan szintre,hogy áttudjak csusszanni mechanikából, hőtanból és a hasonló csodákból.
9#
A környezetmérnök sokkal több biológiát, kémiát tanul, mint a gépész.
Ugyanúgy alkalmas munkavédelmisnek, mint egy gépész, csak más szemszögből nézi a dolgokat.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!