Jó kombináció lenne ez a két szak, lehetek így vállalati jogász vagy ügyvéd?
Sziasztok,
A következő lenne az ötletem: alapszakon elvégzek egy műszaki menedzser képzést a bme-n, vele párhuzamosan levelezőn a károli gáspáron egy jogászképzést. Sokan csinálják így, ahogy látom. Nem tudom még melyik irány érdekelne pontosan, de ami a legjobban vonz az a vállalati jogász szakma, esetleg az ügyvédi, a műszaki menedzser pedig szerintem jól jönne amiatt, hogyha egyik sem jönne össze, mivel úgy tudom elég telített a jogi pálya, néha nem is fizet jól. Műszaki menedzserként még nem teljesen vagyok képben, hogy milyen utam lehetne, amiről hallottam és érdekelne az a risk management, talán ahhoz jó, és akkor a jogi diploma lenne csak a kiegészítés.
Köszönöm a véleményeteket/információitokat
Nagyon rossz ötlet. A műszaki menedzser eleve egy mihaszna papír, semmibe se nézik a mérnökök, de még a közgazdászok is.
A jogász szakma meg egész embert kíván. Ez nem olyan, amit egy másik szak mellé betolsz levelező amolyan félállásban. Amúgy is túlképzés van jogászokból: gyengén képzett jogászként lemosnak a pályáról azok, akik főállásban ezt tolják.
Ha vállalati jogász akarsz lenni, akkor menj jogra NAPPALIRA és szakosodj vállalati jogra. Ilyen egyszerű. Nehogy azt hidd, hogy a multik jogi osztályán félig képzett emberek dolgoznak…
És ha nem vállalati jogász lennék, hanem ügyvéd?
Másrészt ha állásajánlatokat nézek, látok ügyvédjelölt pozíciót nettó 300-600 körül is hírdetve.
Rengeteg ügyvéd van, nagy a verseny. Nehéz vele boldogulni, ilyen konkurencia mellett nagyon nehéz ügyfélkört kiépíteni, még ha sikerül is, az is egy csomó idő. Az a nettó 300-600 ezer ft nagyon gyanús nekem, de lehet. Csak gondolom ehhez ilyen 10 munkaóra társul naponta, és elvárják az angol/német felsőfokú ismeretét.
Csak ismételni tudom magam, ha a pénz számít, akkor ne ezt a szakmát válaszd.
Az első álláshirdetés bőven nem kezdőknek szól, több év munkatapsztalatot várnak el.
#8 azért, mert Magyarországon megtanulj a magyar jogot, és azzal nem lehet más országba elmenni, mivel ez egy országspecifikus szak. Esetleg csak akkor, ha elvégzi a másik ország jogi egyetemét is. Ja és emelett még anyanyelvi szintű nyelvtudás is kell hozzá. Egy másik országban a munkáltatók biztosan nem szívesen alkalmaznak külföldit, aki még a nyelvet sem beszéli tökéletesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!