Alkalmazott matematikus vagy elméleti fizikus?
Először is hadd ajánljam az adattudós (data scientist) szakmát a figyelmedbe.
Itt írtam róla bővebben, hogy ez pontosabban mit is takar: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..
Itt pedig arról elmélkedik a gyakori mindent IS tudó népe, hogy mennyit keresnek az adattudósok (spoiler: sokat, az IT teteje): https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..
Ilyen előzmények után pedig konkrétan tökmindegy, hogy matematikusként vagy fizikusként ugranál-e neki az adattudomány szakmának, mind a kettő nagyon jó választás. A mi cégünkben eddig 3 asztrofizikusnak tanult data scientisttel ismerkedtem meg.
A matek egy nagyon hajszálnyival annyival előnyösebb, hogy a matematikusok talán jobban tudnak bizonyítani, ezért ha végül data science kutató akarsz lenni, akkor lehetséges, hogy egy matek szakkal egy picikét jobban jársz. Másfelől viszont a fizika előnye, hogy hivatásszerűen űzik a többváltozós adatelemzést, ami azért komoly előnyt jelent a data science-ben (ugyanezzel az előnnyel bír a szociológia és a biológia szak is pl.).
Összefoglalva tehát: ha a fizika a nagy álmod, tanuld azt, csak tanulj meg rendesen programozni mellette.
Bankszektorban ha nem is ugyan úgy, de általában megkapod ugyan azt az állást, mint a matematikusok, fizikusként is. És ezt matematikusként írom :)
Ha fizikát tanulni az álmod, tanulj azt, később megbánhatod, ha most kihagyod ezt a lehetőséget. Szerintem a piacon az az alapelv jól érvényesül, hogy okos, STEM területen végzett emberek mindig jól fognak keresni, ha elfogadják a piac által kínált állásokat (ami gyakran nem egy álommunka).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!