Van értelme így a PhD-nak?
Ötödéves orvostanhallgató vagyok és egyre inkább foglalkoztat a kérdés, hogy mit akarok csinálni végzés után.
Egyetem alatt TDKztam, most már kifejezettem olyan témán dolgozok, ami profilba vágna - stroke kutatás (állatmodell) és neurológus szeretnék lenni.
Mindenképpen gyakorló orvos szeretnék lenni, de nem feltétlenül az egyetemi klinikán, tehát annyira nem indokolt a doktori képzés, viszont mindig is úgy gondoltam, hogy az ember hozza ki magából a maximumot és a PhD képzésre pont így tekintek. Kérdés, hogy mennyire éri meg nekem ez.
Úgy gondoltam, hogy diploma után jelentkeznék nappali doktori képzésre és majd csak azután, vagy esetleg a disszertációs időszakban kezdeném a rezidensképzést, addig meg valami részmunkaidős dolgot csinálnék. Hallottam, hogy van olyan, hogy a szakképzés és a doktori párhuzamosan folyik, de őszintén nem tudom ez mennyire lenne kivitelezhető. Sarkallatos pont a fizetés, ugyanis ha doktorira mennék, az azt jelentené hogy még legalább 3-4 évig nem lenne olyan jövedelmem, mint rezidensként lenne. Nem szeretnék kutató lenni vagy tanítani különösebben (egyetem alatt demonstrátorkodom, de annyira nem az én világom). Megéri így? Sok ismerősöm egy "befektetésnek" gondolja a jövőre nézve, viszont számomra kérdés hogy a szakképzésből kieső 3-4 év megéri nekem ilyen formában.
Igen, ha kutani és/vagy oktatni szeretnél, egyébként meg nem.
A PhD mellett is lehet folgozni, mint rezidens, csak a publikációt nem szabad mellőzni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!