Mit gondoltok a HR Szakjogász képzésről?
Jogász vagyok. Lassan 1 éve dolgozok toborzó HR-esként.
Amikor megláttam hogy van ilyen HR szakjogász képzés rögtön arra gondoltam hogy ez talán segíthet majd a feljebb jutásban, a karrierben, mert hát egy jogász diploma nem biztos hogy előny olyan sokáig ezen a területen, önmagában.
Mit gondoltok, egy HR szakjogász képzést megérné megcsinálnom?
Van itt olyan, aki esetleg már megszerezte ezt a képzettséget? Tudna írni róla valamit?
Nem hiszem, hogy a gyakori a legjobb fórum erre, ált. kevés a magas szintű HR-es, egyetemet végzett van itt.
Tehát jogi végzettséged van, és toborzóként dolgozol.
Azt kellene tudnod, hogy a mi a célod? Mit akarsz dolgozni?
Ha a toborzás, akkor oda a jogi elmélyülés, illetve a munkajogi, TB jogi elmélyülés felesleges. Recruithoz, HR menedzsmenthez más tudás és képesség kell, mint amit ez a képzés ad, sőt mint amit egy jogi diploma ad. Ez egy posztgrad, tehát jogi ráépülő képzés, igaz megnézve a tantervet van benne bőven HR.
Te ismered jobban a szakterületed, de egy pszichológia, vagy HR bsc vagy HR msc ( [link]
hasznosabb lehet egy recruit, HR generalista munkához. Szerintem, de nem ismerem annyira ezt a szakterületet.
A munkajoggal, komolyabb jogi dolgokkal jogászok foglalkoznak, az adott cég jogi osztályán, esetleg kiszervezett ügyvédi irodákban, de ezt nyilván jól tudod. Igen ez nem munkajogi szakjogász képzés.
Amúgy nem biztos, hogy +1 papír olyan sokat jelent, mindenesetre ha a jogi területet akarod jobban eltüntetni, akkor én inkább HR msc / Bsc-re mennék.
Hát nem recruiter szeretnék lenni a jövőben, inkább egy cégnél HR generalista, specialista vagy később business partner, tehát nem a telefonálgatás és munkaerő kölcsönzés lenne az amiben később el szeretnék helyezkedni.
Minderre nem tudom mennyire alkalmas a jogi végzettség.
Amikor nézegetem a hirdetéseket ezekre a szakmákra amiket cégek hirdetnek általában annyi van oda írva hogy 3 év körüli tapasztalatot kérnek, és Gazdasági, HR vagy egyéb szakirányú felsőfokú végzettséget.
Azért gondoltam hogy ez a HR szakjogász végzettséget ha meglátná egy ilyen hirdető, akkor csak nem dobná félre az önéletrajzomat kanyarból vagy nem is tudom.
Szerintem erre a kérdésre pont te tudod a választ, hogy te mit néznél ilyen esetben. :D Vagy a kollégáid.
Szerintem a HR az ilyen szervezős, számolós munka, ha csak a névből indulok ki, hogy SZAKJOGÁSZ, az egy elmélyültebb jogi képzést jelent, mint egy diploma, ami általánosabb HR tudást ad. De megnézve a tantervet ennek a szakjogásznak eléggé hasonló mint egy HR diploma. Mindenesetre hány recruiter ismeri a szakjogász képzést, és mennyi ismeri a HR bsc / msc szakot? Szerintem több.
De a jogász diploma alapból jó belépő kb. mindenhova, így a tapasztalatod szerintem sokat jelent, de mellé szerintem is jó egy szakirányú diploma.
Lehet a HR mesterre is felvesznek, az meg csak 2 év.
Amúgy van olyan ismerősöm, aki tanári diplomával HR vezető, meg gazd mennel HR vezető. Igaz ők idősebbek rendszerváltás idején kezdték a szakmát, akkor talán könnyebb volt.
Hát a legtöbb helyen azt írják hogy szükséges a felsőfokú HR vagy szakirányú képzettség.
És ezért ezeket a magasabb pozíciókat gondoltam nagyobb sikerrel tudnám a távolabbi jövőben megpályázni, ha lenne ilyen végzettségem, gondoltam erre már rá lehet adni a felsőfokú HR végzettség jelzőt. Persze a tapasztalat az többet ér ezen a területen a képzettségnél ahogy eddig észrevettem, viszont nem akarok majd 40-50 évesen arra koppanni, hogy a komolyabb, vagyonosabb nem fejvadász cégek a vezetői pozícióba elvárják a HR-es papírt. Arra a célra úgy gondoltam ez talán megfelel. Legyen mit lobogtatni a vetélytársakkal szemben :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!