Mit tanuljak munka mellett, amiből később meg tudok élni?
Dolgozom, így egyetemi képzést, illetve csak nappalin végezhető képzéseket nem tudok végezni. Most a logiszikai ügyintézőt néztem, de sokan írják itt a GYK-n is hogy önmagában az OKJ kevés.
Mit javasoltok? Sajnos 4 órás munkákat, illetve munka helyett tanulást nem tudok választani, mert sok a kiadásom.
Menj levelezőre, estire, vannak jó képzések ilyen munkarendben is.
Amelyik szak megéri, azon valószínűleg a beledet ki fogod hajtani munka mellett, de szerintem pár évig ki lehet bírni. Érdeklődéstől is függ, hogy miben leszel jó, érdemes ezt is figyelembe venni választáskor, nemcsak azt, hogy objektíve piacképes-e. Én mérnökinformatikusnak tanulok munka mellett estin, már a szakmában dolgozom, egy évem van még hátra a képzésből. Nem szeretnélek mindenáron erre rábeszélni, inkább csak a tapasztalataimat osztom meg. Az első két évem rettenet volt, 7-re mentem dolgozni, 4-re órára, 8-10-re értem haza, aztán másnap újra. Hétvégén tanultam nagyrészt, nyáron kicsit nyugisabb volt. Mostanra kezd fellazulni kicsit a képzés, már nincs sok tárgyam, de azt a békát 2 évig le kellett nyelni, hogy nem sok nyugtom és szabadságom van. Főleg mert vizsgákra vettem ki a szabijaimat. Utólag úgy gondolom, megérte.
Vannak jó okj képzések is. Általánosságban a gazdasági, műszaki, informatikai képzések zöme megéri. De van egy csomó más is, amivel jól lehet boldogulni, ha érdekel és jó vagy benne, tényleg érdemes szűkíteni a kört azzal, hogy mi érdekel és azon belül keresni a legpiacképesebbet.
#1 a gazdasági is megéri? Ki tudod ezt fejteni bővebben?
Köszi
#2
Amennyi rálátásom van, megéri. Van könyvelő, pénzügy-számvitel szakos és végzett gazdinfós ismerősöm is, jobban keresnek, mint az átlag. Lehetséges, hogy több idő kell, amíg beérik úgymond a szakma, például a könyvelő ismerősöm 3-4 év tapasztalattal keres egy viszonylag jó bért, előtte 200 nettóért szívott két évig valami lepra helyen... De például a psz-es ismerősöm most tavasszal kapott egy nagy emelést, mikor végzett a szakkal és átvették egy kicsit másabb poziba. A gazdinfós ismerősöm (párom) meg már csak kényelemből ugrál a cégek között, ahol épp többet adnak, több home office-szal. Ő is 3-4 éve van a pályán, bár ő most épp inkább infó, mint gazdasági területen van.
Szerintem általánosságban olyan ~2 év van, ami vészes, amikor a régi helyed még tartanod kell, de közben keresed az újat és építed a hozzá szükséges tudást, amiből nem tudsz még megélni. Olyankor van, hogy minden szar, a körülmények, az időbeosztás, akár a bér is. Utána már lassan elkezd felfelé lejteni a pálya. Onnantól már elhiszik, hogy értesz valamihez. :D
A marketingre nagy kereslet van, de nagyon sok a jelentkező is ezekre a munkákra, így annyira sokat fizetni sem akarnak érte. A gazdaság menedzsment meg önmagában nem jelent sokat. Mindkét területre igaz, hogy pályakezdőként nem fogsz vele jól keresni, ezeknek a végzettségűeknek (mint mindegyiknek) úgy van haszna, ha mellette egy fejlődő, szakirányba forduló karrier ívet és az új, jól fizető pozícióhoz illő szakmai tapasztalatot is fel tudsz mutatni.
Egy csomó olyan cég van (főleg multik), ahol jobban megéri akár recepciósnak, irodai asszisztensnek is jelentkezni, mert onnan már látod a belső pozíciókat és nagyobb súllyal kezelik a jelentkezésed a cégen belül, így hamarabb átvesznek magasabb pozícióba, mint ha kívülről jelentkezel. Persze, ha egy recepciós tapasztalatot valamilyen szakirányú képzéssel is meg tudsz támogatni, akkor jobb esélyed van előlépni.
Ahol nagyobb esélye van, hogy akár tapasztalat nélkül is alkalmaznak egy tanfolyam után, azok a sofőr, targoncás és hasonló munkák. De még itt is komolyabb bérezést jelent a tapasztalat és állítólag már itt is csökken a kereslet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!