Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki szakra fizikát...

Villamosmérnöki szakra fizikát vagy informatikát tanuljak a matek mellett?

Figyelt kérdés
Lassan faktot kell választanom az utolsó 2 középiskolai évre, a matek mellett ugyanúgy elfogadják a fizika és az infó érettségit a felvételin (elég egy emelt szintű érettségi a ponthatár miatt, matekból emelteznék). Mennyire érdemes a fizikát tanulni fakton? Infóból egy középszintűhöz fakt sem kell, tehát ha abból érettségiznék akkor matek-töri faktra mennék. Az utóbbi esetben hátrányban lennék az egyetemen a fizikát illetően?

2022. máj. 10. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizikát.
2022. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Az biztos, hogy jól jön, ha kezdetnek fizikából (azon belül is klasszikus fizikából, s azon belül "elektromosságtan és mágnességtanból") képben vagy.


Másfelől, marad még szabad vegyértéked érdemes lehet kicsit beletanulni a C (esetleg C++) nyelvbe, mert amennyire tudom, beágyazott rendszerek programozásával (pl C - ben) könnyen összefuthatsz egy villamosmérnökin.

2022. máj. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
2 - es vagyok: javítás: "másfelől, HA marad"
2022. máj. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizikát
2022. máj. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Infot ajánlom, nálunk Óbudán az volt a fejezös tárgy, a fizikát simán bevágod, de a programozásra át kell àllni fejben, ha van energiád mind a kettöt gyalorold, de én tényleg az infot ajánlom, mint pár éve végzett Kandós.
2022. máj. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fizibuszt.
2022. máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tanulj infót középszintre és csinálj belőle előrehozottat majd májusban. Arra egy év alatt szépen fel lehett készülni. Meg ha minden úgy halad ahogy most van akkor a 2020-as Nat szerint 2024-ben már nem lesz infó érettségi helyette digitális kultúra lesz kicsit nehezebb követelményekkel. (Azt nem tudom, hogy rád ez vonatkozik-e)

Személy szerint én azt gondolom, hogy csináld abból amelyik neked könnyebb és jobban megy.

2022. júl. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!