Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakmát válasszam a...

Melyik szakmát válasszam a továbbtanulásnál?

Figyelt kérdés

gimibe járok 11.osztályos vagyok és szerintem elég nagy balszerencsém van hisz a kedvenc tantárgyamból matekból nem tehettek emelt érettségit mivel nem indítottak faktot:S!!

Olyan szakma jöhet szóba ami nem olyan 400 vagy 450 pontos olyan maximum 380 ,ami középfokú érettségivel feljutható!!Több dolog is érdekel kedvenc tantárgyaim a matek töri föci magyar németet is szeretem!a gazdasági szakok érdekelnek főképp olyan hogy pénzügy vagy számvitel ott is olyan 300 pont körül vannak a pénzügyi szakügyintéző vagy számviteli szakügyintéző mind jól hangzik 2 éves vagy a banki szakügyintéző!Papám a tanári pálya felé próbál terelni/töri + magyar szakos/ de sok munkanélküli tanár van ha nem is azok de fizetés elég szerény!falun élek így a mezőgazdasági szakok itt talán többet érnek ilyen esetleg hogy mezőgazdasági mérnöki vagy gazdaság és vidékfejlesztési agrármérnök sok dolog van ami érdekel ezért is nem tudok dönteni vagy élelmiszer mérnöki mind jól hangzó szakma nevek de nem tudom hogy melyikkel lehetne biztos munkám és emellett fizetésem se lenne kevés!!előre is köszönöm a válaszokat 16/F


2010. szept. 20. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak egy figyelmeztetés: attól, hogy nem indítottak faktot (azaz érettségi előkészítőt) attól még mehetsz emelt szintűre belőle. Ne hagyd magad megvezetni!


Jelentkezésnél az emelt szintet ('E') kell beírni a középszint ('K') helyett, és kész.


A hiányzó pluszpontokat azonban nyelvvizsgával is pótolhatod.

2010. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én beírtam azt mondta a tanár sajnálja hogy kevés a létszám így nem lehet indítani + a német jól megy meglehet próbálni a nyelvvizsgát de ha nem akkor melyik szakot ajánlanád? válaszod köszönöm!!
2010. szept. 20. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól,hogy nincs fakt ,még miért ne mehetnél matekból emeltre?Különtanárhoz is lehet menni.
2010. szept. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nincs lehetőség kis faluban élek sajnos ez van:S
2010. szept. 23. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!