Miért tanítanak testnevelést?
Nekünk állandóan azt mondja a tanárunk, hogy ezek javarésze önvédelmi szándékú.
Valamilyen szinten egyet értek, hogy a a testmozgás iskolai keretek között szükséges. Fejlődésünkben, egészségünkben.
De a napi tesit nem értem. Én, aki napi rendszerességgel sportolok, sem minden alkalommal csinálom meg a kötelező feladatokat, nem hogy az olyan osztálytársaim, akik nem végeznek testmozgást órák keretein kívül.
Illetve a testnevelés megalázó is néhány ember számára. Pl. egy ducibb fiú az osztályomban nem képes megcsinálni a feladatok javarészét, amit nyilván észreveszünk. Az más, hogy nem sokan maradnak a ,,észrevettem, elengedtem” szinten, hanem gúnyolkodásba kezdenek.
16/L
Nem lehet tudni előre, hogy kinek az életében konkrétan milyen mozgásformák lesznek majd szükségesek, mindenesetre ép testben ép lélek.
Mert az életben is kell fizikai ügyesség, pl. ahhoz, hogy ügyesebben essél, ha valamiért elveszíted az egyensúlyodat.
Mert a család mellett az iskola dolga is, hogy segítsen jó szokásokat kialakítani, amik aztán az életed részévé válva észrevétlenül is hozzájárulnak az egészségedhez, pl. ahhoz, hogy ne hízz el: többek között az, ha napi szinten rendszeresen mozogsz és ennek kapcsán jól tudsz aludni (nézz körül itt, a gyk-n, hogy hányan szenvednek attól testileg is, lelkileg is, hogy kialvatlanok).
Azért, hogy ha már gyerekkorodban is el vagy hízva valamennyire, segítsen ezen változtatni, nehogy egyre nagyobb bajba kerülj miatta (cukorbetegség, stb.), aztán 40-50 évesen feldobd a pacskert.
Azért, hogy fejlesszék az osztályközösséget - ami iskolás korban az egyik legmeghatározóbb közösség, aminek a diák része - azzal, hogy minél több féle helyzetben láthassátok egymást, drukkolhassatok egymásnak, örülhessetek egymás sikereinek, stb.
Hogy fejlesszék a jellemedet, az önismeretedet: hogy megtanulj veszíteni, hogy megtanulj csalás nélkül élni, hogy megtanuld helyükön kezelni a dolgokat (nem felhúzni magad túlságosan azon, ha kikap a csapatod fociban, nem trágárkodni, stb.), hogy felismerd a saját korlátaidat, hogy megtanulj nem szimulálni, hanem egyenes derékkal bevallani, ha hibáztál, stb. Persze vannak, akik ezeket nem (elsősorban) a testnevelés kapcsán tanulják meg, meg vannak olyanok is, akik némelyiket ezek közül semmi kapcsán sem (pl. hiába versenysportolók, közben a legnagyobb csalók...), de összességében azért mégiscsak van jó hatása a testnevelésnek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!