Most érettségiztem és bár tetszik a szak amire jelentkeztem, de nem teljesen a szívem vágya, viszont gondolom, hogy a "művészetből" csak úgy egyetem után nem tudnék munkát találni és még most egyáltalán nincs annyi rajzi tehetségem benne. Már 1 éve rajzolok és ha minden jól megy, akkor a kövi 4 év alatt el lehet érni egy egész jó szintet, ha minden héten gyakorlok.
A kérdés, hogy mennyire kivitelezhető terv ez? Nem túl késő belekerülnöm ebbe a pályába? Magyarországon elhelyezkedni vele nehéz?
Vagy külföldi tanulás mennyire lenne ideális? Németül jól tudok, angolul többé kevésbé.
Ha valakinek van unblock rajzzal tanácsa azt is elfogadom!
A grafikusművészi pálya, mint minden művészi pálya, kétesélyes. Még ha kiderül, hogy tehetséges vagy benne, akkor is lehet, hogy nem tudsz majd megélni belőle. Talán ha az alkalmazott grafika irányába indulsz el, azaz a tervezőgrafika vagy a formatervezés szakot választod, akkor kicsit nagyobb lehet az esélyed, hogy megélhetést tudsz belőle kovácsolni. De bekerülni ezekre a szakokra sehol nem egyszerű. Gyakorlati vizsga van, ahol a jelentkezők döntő többségét kiszórják. Most megnéztem például, tavaly tervezőgrafika szakra első helyen 524-en jelentkeztek, miközben a felvettek száma 152 volt. Mindenképpen tanárhoz kell járnod előtte, méghozzá évekig, hogy reális esélyed legyen, mert olyanokkal kell majd versenyezned a felvételin, akiknek a többsége művészeti szakgimnáziumba járt 5 évig, többnyire grafikus szakra.
2022. máj. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 anonim válasza:
Mi az, hogy 1 éve rajzolsz? Így, hogy akarsz bármit is a művészettel? Szerintem semmi esélyed ezzel a pályával. Kisgyerek korod óta, ha csinálnád meglehet akkor sem lennél elég jó.
Nem is értem hogy találtad ki ezt :D
2022. máj. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 anonim válasza:
Nem egy olyan embert ismerek, aki művészeti előképzettség nélkül került be művészeti egyetemre. Össze lehet hozni, ha van egy alap és tanul, gyakorol az ember.
2022. máj. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
#2-nek egyáltalán nincsen igaza. Nem is értem, aki láthatóan ennyire nem ért a dolgokhoz, az miért szól hozzá. A képzőművészet nem olyan, mint a táncművészet és a zeneművészet, hogy feltétlenül csak gyermekkortól kezdve lehetséges kimagasló szintre jutni vele. Ha valakinek megvan a tehetsége hozzá, annak a képzőművészeti készségek felnőtt korban is kiválóan elsajátíthatók. Az egyik legnagyobb magyar formatervező, Moholy-Nagy László jogi egyetemre járt, és 20 éves elmúlt, mikor elkezdett autodidakta módon rajzolgatni. Csontváry Kosztka Tivadar pedig már gyakorló gyógyszerész volt, soha korábban nem tanult komolyan rajzolni vagy festeni, mikor 27 évesen, hirtelen ötlettől indíttatva otthagyta a patikusi pályát és beiratkozott egy festőiskolába. Ha annak idején olyan emberekre hallgatott volna, mint a #2 válaszoló, az egyik legnagyobb magyar festő alkotásaival volnánk most szegényebbek. Te se hallgass rá, azt ajánlom!
2022. máj. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 anonim válasza:
De ért a dolghoz a kedves kettes válaszoló csak ennyit mondok :)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!