Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire ajánlott nekem az...

Mennyire ajánlott nekem az ápolás és betegellátás (dietetikus) szak? Vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés
Már van egy diplomám nyelvszakból. Nézegettem felvin egyetemi szakokat, és a dietetikus nagyon felkeltette az érdeklődésemet. Viszont én minden reál tárgyat utáltam a közoktatásban, a biológia volt egyedül semleges, se nem szerettem, se nem utáltam. Matek alól fel voltam mentve az osztályzás alól, érettségim sincs ebből a tárgyból, mást kellett választanom matek helyett. Mennyire ajánlott nekem ez a szak, vannak ilyen tantárgyak ezen a szakon, ami ezekhez kapcsolódik? A biológia még nem zavarna, de a kémia, fizika, matek igen, ezekből nagyon rossz voltam mindig. Nem találtam interneten mintatervet. Plusz ha valakinek van tapasztalata a Debreceni Egyetem levelező dietetikus szakjáról (ami Szolnokon van) nagyon örülnék. Vagy bármely egyetem dietetikus szakjáról, aki tud mintatervet küldeni, esetleg anyagot egyes tárgyakhoz, hogy betekintést nyerhessek. Azért választanám ezt az egyetemet, mert budapesti vagyok, de a Semmelweis nem szimpatikus, ráadásul oda fel se vennének, mert nincs annyi pontom. Nappalira meg nem szeretnék menni Szolnokra, Debrecenbe, Pécsre. Tudom, hogy egy egészségügyi terület teljesen más mint egy bölcsészettudományi, kioktatást, lenézést nem kérek. Légyszi csak olyan válaszoljon, aki rendes választ tud adni, más egyetemi egészségügyi területet se ajánljon senki, ebből csak ez érdekel.
2022. máj. 18. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én ezt találtam.


Laikus vagyok, nem ilyen szakra járok, illetve én is úgy vagyok vele, mint te, hogy utáltam a matekot és a természettudományos tárgyakat, de szerintem egy ilyen szakhoz azért kellenek ezek. Főleg a biológia.

2022. máj. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A mintaterv szerint van informatika, biokémia, gyógyszertan, biofizika...most nem írom le az összeset, nézd meg te.

A biokémia egy elég kemény tárgy, azon kémia utálattal elvérzel, mint a fene.

Amúgy miért mennél egy reál szakra, ha te teljesen nem vagy reál beállítottságú? Nem értem miért akarnál olyat tanulni, amit nem szeretsz és nem tudsz.

2022. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy végzett dietetikus ismerősöm. Ő nem tudott vele elhelyezkedni, mert azt mondta, hogy nagyon kevés állás van országszerte. Megbánta, hogy elvégezte. Jelenleg sem a diplomájával dolgozik.


Ha mindenképp ETK, akkor inkább a gyógytornász szak.

2022. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!