Honnan derítsem ki, hogy nekem való a közgazdaságtan?
Jövőre megyek egyetemre, és eddig két irány, szak jött szóba:
- pszichológia (mert szeretek és tudok emberekkel bánni, empatikus vagyok, érdekel ez a terület)
- valamilyen gazdasági szak; gazdmen vagy marketing ami tetszett.
Van már pár éves tapasztalatom kisebb csoportok vezetésében, csapatmunkában, jó koordináló vagyok és ambiciózus is, nagyon jól tudom lelkesíteni az embereket, szinte minden típusú emberrel együtt tudok dolgozni.
Lehet valamilyen gazdasági szak felelne meg nekem, de nem tudom, hogy tetszene-e.
Szeretnék olyan munkát végezni, ahol emberekkel kell együtt dolgozni, közös célokat megvalósítani, de közben az emberek, mint egyének fejlődésével is foglalkozhatok.
Nézd meg a mintatervet az adott gazdasági szakokon, esetleg keress rá ilyen tankönyvekre vagy lapozz bele párba egy könyvesboltban vagy könyvtárban. Ha kiírsz kérdést arról, hogy milyen tankönyvek vannak ezeken a szakokon, biztosan kapsz pár ajánlást.
Illetve gazdasági szakokon jobban kell a matek (pszichológián is van statisztika, oda is kell, de úgy tudom, jóval kevesebb).
Ennek a kettőnek van egy találkozási pontja, a humán erőforrás szak. Személyi ügyeket intéz, beosztást, állásinterjúkat bonyolít le, motiválja a munkavállalókat stb.
De az alapdiplománál a szak nem is igazán számít még, nagy az átjárhatóság és átfedés közöttük.
Üdv egy gazdálkodás és menedzsmenr szakos sorstárs
Én pszichológiát tanulok, úgyhogy ehhez tudok saját élményt hozzátenni -hátha segít valamit :)
Szóval alapvetően én azt láttam a csoporttársaimon alapképzés alatt, hogy nagyon sokat úgy jönnek ide hogy ez milyen humán szak lesz meg mélázgatunk az elméletekről. Nyilván neked nem lesz probléma pl a statisztika, hogyha alapból gazdasági szakon gondolkodsz, tényleg nem akkora eresztés, lényegében azt kell megtanulni hogy melyik próbát mikor használod, jól pakold bele az adataidat, aztán tudd értelmezni. Viszont azokat nagyon meg tudta lepni, akik ilyen illúziókkal jöttek a szakra. A másik meg a biológia. Na ez szórta az embereket elég rendesen. Nyilván ne orvosi szinten képzeld el a dolgot, de tanultunk rendesen a sejtbiológiától kezdve különböző belső szervek anatómiáján-működésén keresztül az idegrendszerig mindent. Volt még pszichofiziológia, ami különböző képalkotó módszerek és fiziológiai vizsgálatok működési mechanizmusát jelentette, meg neurológia is. Én egyiket sem gondolom megugorhatatlannak, de ezekkel fontos tisztában lenni, mert nem kevés ember hagyta ott az egyetemet BA alatt, mert nem azt kapta amire számított. Illetve legalább 8-9 év tanulás (5 év egyetem+3-4 év szakképzés, hirtelen nem vagyok benne biztos, hogy minden szakképzés 4 éves) szóval oda kell az elköteleződés.
Emellett szerintem jó szakma, nagy szívás abból a szempontból hogy sokat kell beleölni mert MA után szinte minden képzés fizetős, és muszáj képződni, különben nem jutsz messzire, de ha elköteleződsz és szeretnéd, akkor menni fog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!