Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME-n milyen az építészmérnöki?

A BME-n milyen az építészmérnöki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Belsőépítész/lakberendező szeretnék lenni és úgy tudom, hogy először építészetet kéne tanuljak és utána tudnék szakosodni. (ha nem így van, kérlek javítsatok ki).

A probléma az, hogy nem tudom ott mennyire kell a fizika. Matekból kell az emelt érettségi?

Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire lenne jövedelmező, megéri-e vagy nem.

Ha van olyan, aki a BME-n ezt tanulja, vagy van ott ismerőse, kérlek ne tartsa magában a véleményét.;)

Előre is köszi a válaszokat!



2022. ápr. 18. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Èpìtőiparban dolgozó mérnökként ìrom, hogy egy épìtő vagy építészmérnöki diplomával sem egyszerű néha normális mérnöki bérszìnvonalat elérni, nem hogy egy lakberendezőivel vagy belső építésszel. Nincs erre sajnos pénz itthon, csak egy nagyon szűk rétegnek.
2022. ápr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2022. ápr. 19. 07:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Lakberendező az egy külön okj-s szak, ahhoz nem kell diploma.


Külön olyan, hogy "belsőépítész" mint szak/szakirány nem létezik, valóban építészmérnöknek kell tanulni, és egyetem után belsőépítészettel foglalkozó irodában kell elhelyezkedni. Az egyetemen maximum szabadon választható tárgyban fogsz belsőépítészettel találkozni, ott se úgy ahogy a való életben szükség van rá.


Matekból kell az emelt érettségi és sima fizika érettségi is (talán a bsc képzésnél annyit lazítottak hogy fizika helyett lehet töri, de ebben nem vagyok biztos). Plusz van rajz alkalmassági vizsga, amit szinte csak úgy tudsz teljesíteni ha jársz előkészítőre (vagy hihetetlen tehetséges vagy). A rajz előkészítő 10 éve került 90.000 Ft-ba, most el sem tudom képzelni mennyi lehet...


Az egyetemen az első Zh középiskolás fizikából van. Tartószerkezeti tantárgy minden félévben van és az tulajdonképpen fizika.

Matek az nem vészes, ha menni fog az emelt érettségi akkor utána már az egyetemen is menni fog a 2-es szint.


És jön az hogy mi lesz a végén az emberből. Az egyetem végén egy kifacsart idegroncs aki annyit keres mint egy Aldi pénztáros.

5 év tapasztalattal, heti 45 órában, évi 22 nap szabadsággal nettó 350.000 Ft-os fizetés. (kiviteli tervek rajzolásából, nem belsőépítészetből, szerintem azon a vonalon alacsonyabb a fizetés)

2022. ápr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

22:31


Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél! :)

2022. ápr. 24. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez így nem teljesen igaz, én is mérnöknek tanulok BME-n csak nem építészmérnök leszek, de a barátom építészmérnökin tanul, ő már dolgozik az egyetem mellett, szakmai gyakorlatot csinal és már most ajánlották neki rendesen munkákat nem keves fizetessel. Igen, az építőipar nem egy elég jövedelmező bevétel forrás de en ugy gondolom ha az ember jól csinálja mindig lesz munkája, ha te elvegzel egy 5 éves bsc-t vert izzadva (ez sajnos az osszes mernokire igaz) es tudod is kamatoztatni ezt a tudást mert nem elég hogy van egy BME-s diplomad, akár 2, akkor lesz munkád mindig is jó pénzért. Az építőipar folyamatosan növekszik, mindig új házakat, lakoparkokat építenek, amihez elengedhetetlenek a jó mérnökök.
2022. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5: jah, sok épìtőipari mérnöknek még egy normálisan bejelentett melója sincs. Legalabbis sokan ott erre panaszkodnak, hogy megy a szürke fizetés
2022. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de neki rendesen bejelentett munkát igertek, nyilván még nem milliós bérért mert nincsen diplomája most meg, de már igyis elég magas fizeteseket ajánlották neki, az alapján tudok nyilatkozni. Szerintem nagyon kevés a jó mérnök Magyarországon az építő iparban
2022. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nehéz.
2022. aug. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nehéz kevés lovéért. LOL
2022. aug. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!