Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az a szak ahol közgazda...

Melyik az a szak ahol közgazdasággal foglalkozik az ember és a gazdaságon van a hangsuly? Többi lent?

Figyelt kérdés
Nem az őstermelő befizetésével meg a gyerekek után visszajáró kedvezménnyel hanem hogy mi határozza meg az euró árfolyamot hogy lehet befolyásolni az inflációt meg ilyen nagyobb dolgokról szoval konkrétan a gazdaságról szól a szakma nem pedig csak igy kicsibe hanem nagyba gondolkodóan? Melyik szakma ez? Mert az okj közgáz nem biztos ahogy elnéztem az érettségi feladatsort

2022. ápr. 6. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan szak, ahol kifejezetten csak erről tanulnak, amiket írtál. A gazdasági szakok különböző tantárgyainál fordulhatnak elő ezek a témák, de 1 konkrét szak nem épül rájuk.


De egyébként a leírásod alapján az alkalmazott közgazdaságtan szakot ajánlom, de csak akkor, ha matekból nagyon jó vagy, mert oda még jobban is kell mint a sima business szakokhoz.

2022. ápr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A nem “üzleti” közgazdász szakok foglalják magukba legjobban azt, amire te is gondolsz. Alapképzések közül Magyarországon az alkalmazott közgazdaságtan kb. az egyetlen, illetve mesterek között is van egy-kettő kifejezetten erős elemzős közgázos fókusszal.
2022. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát maga a matek nem a legerősebb dolog ami megy nekem sőt annyi hogy a százalékszamitás azt ugy szeretem de amugy matek nem erősségem
2022. ápr. 6. 19:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor más szak után kéne nézni. A business szakokon sem könnyű a matek, az alkalmazott közgázon meg végképp.
2022. ápr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Milyen matek van a business szakokon ilyen Sinus cosinus vagy milyen matek?
2022. ápr. 7. 10:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Sinus cosinussal még nem találkoztam a business szakomon.


Analízis ami 100% matek, de rengeteg matekos tárgy van még.

2022. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
analizis az milyen? hogy kell elképzelni?
2022. ápr. 7. 18:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Emelt matekra épül. Integrálás, deriválás, határérték számítás, stb.
2022. ápr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Uhh akkor az érdekes lehet akkor lehet hogy marad az hogy hobbi szinten foglalkozok a témával
2022. ápr. 7. 21:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!