Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra jelentkezzek,...

Milyen szakra jelentkezzek, ha gimnáziumi, konkrét szakra specializálódott tanár szeretnék lenni és nem általános iskolai tanító?

Figyelt kérdés
Mindenképp Szegeden szeretnék továbbtanulni, és később legszívesebben filozófiát vagy franciát tanítanék.
2008. dec. 17. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Egyszerű. Akkor a SZTE-BTK-ára kell jelentkezned, vagy francia vagy filozófia szakra. Ha pl. franciára vesznek fel, akkor felveheted a filozófiát minor-szakként, majd felvételizhetsz a tanárképzéses MA-ra. Így lehet belőled középiskolai tanár. Remélem segítettem! :)
2008. dec. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia, először is köszönöm. :) Azt viszont elfelejtettem leírni, hogy idén 374 pontom volt, a szabad bölcsészethez meg 378 kellett volna. :/ Franciából újra kéne érettségiznem emelt szinten, végülis ez még egy járható út, csak az van, hogy most is főiskolás vagyok, és nem igazán tudok mégegy tanulnivalót beiktatni. Erre a minoros variálásra én is gondoltam. De amúgy hogy van ez, gyakorlatilag bármilyen tanítható szakról jelentkezhetek később tanárképzéses MA-ra?
2008. dec. 17. 15:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Akkor mehetsz MA-ra tanárira, ha előtte tanárképes minort vettél fel. Én pl. magyar-nyelvtudományi spec.es vagyok, és nem mehetek csak diszciplináris MA-ra. Szóval ez a helyzet, de én nem is akarok tanár lenni.
2008. dec. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oké, akkor tulajdonképpen már csak annak kell utánanézem, hogy mi számít tanárképes minornak. :)


Köszönöm!

2008. dec. 19. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!