Pénzügy foszk vagy inkább egy akármilyen diplomás képzés?
A FOSZK és a diploma nem zárják ki egymást. Egyrészt járhatsz mondjuk FOSZK-ra és onnan továbbmehetsz BSc-re; vagy járhatsz FOSZK-ra és mellette járhatsz bármilyen egyetemi szakra, ami csak érdekel.
Vagy pedig, ha jó vagy matekból, akkor nézz ki egy alacsonyabb pontszámú de sikerszakot, pl. sima matematika szakot, és kezdd el azt. Rengeteg olyan szak van, amiben van perspektíva és alacsony a pontszáma, pl. szociológia, matematika, biológia, fizika -- ha most kezdeném el újra az egyetemet, tuttira ezeket kombinálgatnám, pl. szociológia-matek, vagy biológia-matek, bankot lehet robbantani ezekkel a szakokkal.
A pénzügyi FOSZK-kal az a baj, szerintem, hogy mivel nem egyetemi szak, ezért eleve nem is tudsz majd komoly helyen (big4, multik) gyakornokoskodni, emiatt nem is tudsz olyan karriert befutni, mint ha egyetemi szakra járnál. Tudsz vele állást találni pénzügyi ügyintézőként kisebb cégeknél, de nem ezzel fogod kifosztani a wall streetet, és a munka meg dög unalom.
Pedig ugyanazokat a szakmai tárgyakat hallgatod, ugyanazoktól a tanároktól mint a Bsc-sek, sőt csomó órát együtt is adnak.
Tudom mi az eltérés? Hogy nem szívatnak külön Matek és hasonló tárgyakkal, aminek a munka világában önmagában amúgy semmi értelme nincsen. Nem fogsz átlag munkahelyen deriválni stb.
A szakmai tárgyak + a munkahelyi gyakorlat a lényeg és ezt egy FOSZK-al is megszerzed csomó sallang nélkül.
De ha jártál volna FOSZK-ra ezt tudnád, illetve majd az első munkahelyeden rájössz.
4. Megnéztem most a psz FOSZK tantervét, és nem állítom azt, hogy ezzel a tanfolyammal így ne lehetne munkát végezni, vagy akár ne lehetne néhány év gyakorlattal beülni egy akár komolyabb pénzügyi vezetői állásba is – de azért ez nagyon sekélyke képzés ahhoz, hogy egyetemi képzésnek nevezzük. Már a sima psz gazdasági szak is csak jóindulattal nevezhető egyetemi képzésnek (sehol sincs egy tisztességes közgazdasági képzéshez képest pl.), de a FOSZK meg végképp nem.
Nincs ezzel semmi baj, ez egy tisztességes szakmai képzés, elvégzed és beülsz könyvelgetni valahová. Csak ne hitegesd magad azzal, hogy egyetemi képzésre jártál, mert nem. Felsőoktatási szakképzésre jártál.
Még egyszer: nincs nekem ezzel semmi bajom, nem nézem le, nem mondom, hogy rossz vagy gyenge lenne. Egyszerűen csak ez nem éri el az egyetemi képzés volumenét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!