Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az újságírás-riporterkedés...

Az újságírás-riporterkedés érdekel. Hol tudom tanulni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Valami pesti főiskola-egyetem érdekel főleg.!
2010. szept. 10. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A kommunikáció és médiatudomány szak. A nehezebbek, ahová nagyon magas a ponthatár, az az ELTE, BGF, Corvinus.

Azt hiszem a Pázmányon is van, a BMF-en... KJF, meg még néhány helyen.

Ha a felvin megnézed, ott fent van :)

2010. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Sajtótechnikusi végzettségem van, újságíróskodtam, elég jól beleláttam a média világába. Újságírónak csak és csak akkor menj, ha megfelelsz az itt felsorolt követelményeknek:

- Gátlástalan karrierizmus

- Mindenkinél okosabbnak hiszed magad

- Mindened a hírszerzés, furcsa viszkető érzés lepi el a tarkódat, amikor nem tudtad elolvasni a friss újságot.

- Legalább 5 féle újságot olvasol egy nap, plusz megnézed az M1 híradót, és meghallgatod a Kossutth Rádió déli krónikáját (így nagyjából képben lehetsz a hírekkel)

- Szegényen akarod leélni az életed

- Szeretnél egyszerre 4-5 helyen dolgozni, hogy annyit keress, mint egy átlag diplomás

- Nem szereted a vasárnapi ebédeket, a karácsonyt, a szilveszter, ünnepeket. Egy újságíró mindig újságíró, ezeket az eseményeket gyakran elfelejtheted, mert a munkád miatt nem lesz időd.

- Nagyon jól bírod a stresszt, imádsz határidőre, kényszer alatt írni.

- Nagyon, de nagyon nagyon hosszú nyelved van, amivel jó mélyen be tudod nyalni magad valamelyik médium seggébe.

Amennyiben ezek a tulajdonságok hiányzonak belőled, nehéz dolgod lesz bekerülni a szakmába!

A Kommunikáció és Médiatudomány szakot nem javaslom, manapság ez a divat, diplomás munkanélküli leszel vele, és nem könnyű megszerezni!

2010. szept. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2011. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!