Megéri egyetemet váltani?

Figyelt kérdés

Bár informatikai szakgimnáziumba jártam (5 éves képzés és Szoftverfejlesztő OKJ-s vizsga), nagy álmom volt pszichológiát tanulni, és sok évig utánaolvastam, sok emberrel beszéltem milyen, és azt hittem az lesz az én hivatásom, viszont most, hogy elkezdtem mégse érzem úgy, hogy engem ez érdekel/ezt szeretném csinálni.

Idén töltöm a 21-et, és beszéltem már egy-két szaktárssammal erről, akik azt mondták, ha úgy érzem nem ez a pályám, akkor ne habozzak és váltsak, viszont én kicsit gáznak érzem azt, hogy ennyi idősen kezdjek el új egyetemet, képzést, főleg úgy, hogy évekig azt hajtogattam, hogy pszichológus leszek.

Informatikus képzésre gondolok jelentkezni, mert bár eleinte nem gondolkodtam ebbe, az ötödéven nagyon megszerettem, a projekteket, amikor már összetettebb dolgokat tanultunk. Halottam, hogy nagyon sok matematika van benne, de azt nembánom, sőt kicsit örülök is neki, mert eddig is nagyon szerettem, és emelt matekra is jártam.



2022. jan. 19. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Jobb előbb 1 diplomát befejezni,utánna még 1 diploma..

de amúgy nem lehet szakot váltani?

2022. jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Sosem késő váltani, ha tényleg úgy érzed, hogy ez nem az, amit te kerestél. Viszint győződj meg róla, hogy ez csak egy fellángolás vagy tényleg így érzed. Ha az utóbbi áll fennt, akkor felesleges a mostani szakodon maradnod, mert az állami féléveid fogynak. Sose félj semmi újba belevágni, és sok sikert!
2022. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2: köszönöm:) igazából már tavaly jelentkezéskor is gondolkoztam hogy infóval "folytassam", vagy kezdjem el a pszichológiát, és utolsó pillanatban döntöttem. De mindenképp beszélek még volt osztálytársakkal akik ilyen szakot kezdtek el, meg az egyik barátnőm javasolta, hogy akár passzíváltathatom a pszichológiát, elkezdem az infót és majd meglátom mi lesz 1-2 félév után.
2022. jan. 19. 16:11
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

IGEN, megéri a te esetedben egyetemet váltani.


A pszichológia szaknak amúgy is csak akkor van értelme, ha mind az 5 évet végigjárod (mivel az alapszaktól még nem lesz belőled papíron se pszichológus.) De ha már most nem tetszik, sokkal kisebb veszteség most kilépni, mint végigszenvedni még 4.5 évet... az mekkora veszteség, gondolj csak bele!


Nagyon jó ötlet infóra váltani egyébként, remek szakma.


Az életkorról: én 28 évesen váltottam először szakmát (de nagyot, bölcsészetről bizniszre), és akkor kezdtem el újra egyetemre is járni...


... toltam ezt a karriert 20 évig, és most váltok újra karriert... megint egyetemre járok, és 49 éves leszek, mire végzek...


Te kifejezetten fiatal vagy még, megéri tényleg bármire is váltani (akár orvosira is, simán), válts arra, amit ténylegesen szeretnél tanulni! Sokszorosan megtérül, már csak motivációban is.

2022. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden szempontból (az előrejutást, elhelyezkedést nézve is) jobban teszed, ha váltasz. A 21 évvel még fiatal bika/csirke vagy, csacsiság aggódni.
2022. jan. 20. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Informatika az az a végzettség amivel ha van valami specko tudásod akkor olyan országokban is tart karokkal várnak ahova nehéz munkavìzunot szerezni.
2022. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd gáznak, még nem vagy elkésve. Én is idén leszek 21 és szakot váltok, pedig azt hittem ez az álom szakom. Ha nem ezt szeretnéd csinálni felesleges vele az idődet pazarolni, kezd el azt amit szeretnél.
2022. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat a döntés megszületett váltók, már csak a részletek kérdésesek:)
2022. jan. 29. 10:16
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem voltak epitomernok ismerőseim akik 5 év munka után elégelték meg az epitöipart ès elkezdtek mérnök infót tanulni

. Szoval hajra

2022. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!