Ha majd egyetemet akarok váltani muszáj újra érettségizni?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem van 420 pontom, és az érdekelne ha most elmegyek pl. gyógypedagógiára de aztán rájövök hogy nem érzem jól magam, nem érdekel, és 1 év múlva váltani akarok mondjuk gyógytornászra (320as ponthatár) egy másik egyetemnél tehát teljesen máshova akkor ha megvan bőven a pontom, megugrottam a határt akkor is újra kell érettségizni? Vagy csak simán otthgayom az egyetemet és májusban az eredeti 1 éve szerzett pontjaimmal felvételizhetek? És ugyanúgy habár 1 év állami támogatott elment újra mehetek maradék félévekre államira?

2020. júl. 9. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell újra.

12 félévet tudsz alap- és mesterképzésen tölteni.

2020. júl. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell újraérettségizni, az érettségi "soha nem évül el".

Viszont arra figyelni kell, hogy váltásnál a választott szaknak és az akkor épp aktuális felvételi előírásoknak megfelelő tantárgy(ak)ból az emelt érettségi meglegyen.

2020. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írják, nem kell újraérettségizned, a pontok nem évülnek el.Persze, meg kell nézni, hogy gyogytornászra miből számolnak pontot, miből kell emelt érettségi stb.

Viszont: hol 320 pont a gyogytornász? Mert Budapesten 435, Szegeden 411volt, Debrecenben, Szombathelyen is közel 400. Tudom, részletkérdés...

2020. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én úgy olvastam akörül volt tavaly Zalaegerszegen (PTE)és majd ez jönne szóba szerintem mert itt lakom és úgy hallottam itt helyben a legjobb a képzés. Emeltet biológiából tettem, így az ilyen egészségügyis szakok szóba jöhetnek
2020. júl. 9. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, valoban, Zalaegerszegen tavaly 325 pont volt a határ :) Az emelt biosz tökéletes! Sok sikert Neked!
2020. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2020. júl. 9. 22:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. Csak, ha valamely szakból még nem felelsz meg a bemeneti követelményeknek, akkor kellhet egy-két tárgyból érettségi, illetve szintemelő érettségi. Ha a bemeneti követelmények megfelelnek az új szakra, akkor semmiből nem kell érettségizni.
2020. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!