Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdjek magammal? Mit...

Mit kezdjek magammal? Mit tanuljak?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista vagyok, biológia szakos. Eredetileg orvosi vagy gyógyszerészeti lett volna, de a pontok nem jöttek össze. Most újra írom a két emeltemet (fizika-biológia) májusban. Nem félek mostmar tőlük. Nagyobb baj az, hogy nem vagyok biztos benne mit is akarok.. Jövőre nézve több tervem van..... 1. Orvosit jelölöm meg, elvegzem.. Viszont mást mellé vagy utána nehéz lenne.. Szóval ez a pálya kizarja a többi szak lehetőségét.Erdekel az emberi szervezet, jó a fizetés.. De a sok, kemény tanulás, meg az embereknek való állandó segítés, igazából a nagy felelősség, gyors helyzetekben kéne gyors, felelősségteljes döntéseket hozni. Megremit kicsit.


2.gyogyszereszeti..rovidebb, mint az orvosi, viszont csupa kémia az egész, ami nem épp a kedvencem, annyira mélyen nem is értem.. Emiatt félek ettől az úttól... Persze, tudom.. Van orvosin is kémia, meg bioszon is, de ezek a szakok azért mégsem annyira csak akorul forognak. Teljesen hülye sem vagyok azért belőle, csak nem szeretem csinálni. Illetve gyógyszerészeti mellett és utána is rizikós lenne másba belefogni. 3.maradok biológián, és végzek mellé egy fizika vagy villamosmernok szakot.. PhD megszerzése lenne a cél bioszbol, ha maradnék. Szeretem a biológiat, úgy komplexen ahogy van.. Nem is esik nehezemre. A legnagyobb taszitas a piackeptelensege, alacsony fizetés.. Viszont mellé egy mérnöki szakkal szerintem jó lehetne.. A matematika érdekel amúgy, egy két nehezebb része ellenére meg tudom érteni és tanulni.. Szerintetek így ez a 3 út van most előttem... (orvosi, gyógyszerészeti, biológia +villamosmernok/fizika)... Szerintetek melyik opció legyen!? A bér is egy fontos szempont lenne.. 20/F



2022. jan. 12. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen se gyógyszerészeti, ha nem lelkesedsz a kémia iránt.
2022. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
gyógytornász?
2022. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem akarok gyógytornász lenni....... Leegyszerusitem, nálam 6 szak játszik:

Altalanos orvos, gyógyszerész, biológia, fizika, villamosmérnök, építészmérnök.


Érdekel a biológia, szeretem.. A fizika is ilyen.. A kémiát nem szeretem.. Na és fontos a jó fizetés.

2022. jan. 13. 23:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, gyógyszerészként fogo idén végezni, nálunk tényleg sokat kell tanulni, de sztem nemcsak kémiát: hatástan, kórtan minden van.. az elején játszott nagy szerepet a kémia, 4. 5. évben már nem annyira
2022. jan. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!