Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok, akiket nem vettek...

Orvosisok, akiket nem vettek fel elsőre! Ti mit csináltatok a kimaradó egy évben?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nem vagyok azon a szinten kémiából és biológiából még, hogy első próbálkozásra felvegyenek, viszont mindenképp orvosi egyetemre szeretnék menni. Nem tudom pontosan, hogy érettségi után mit csináljak abban az egy évben a biosz/kémia érettségire való felkészülés mellett. Gondoltam, hogy talán elmegyek mentőtiszti főiskolára egy évre, de nem tudom amellett mennyi idő van még az érettségire is készülni. Szóba jött még esetleg valami OKJ képzés, vagy munka. Ezzel kapcsolatban várom a tapasztalataitokat.

2022. jan. 10. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Én elkezdtem egy másik eü-s szakot, de amikor jött az értesítés, hogy oda vettek fel, már akkor éreztem, hogy nem fűlik hozzá a fogam. De azért elkezdtem, hátha, csak annyira feleslegesnek éreztem és éreztették a szakot, pár tanár szerintem le is nézett minket, hogy fél év után otthagytam.

Most elmentem dolgozni és mellette készülök megírni ismét az érettségit. Szerintem jobb is így, hisz egyetemen még zh-kra kellett készülni meg beadandókat írni és az ottani tárgyakra tanulni az órák után, munkából hazaérve pedig nem kell továbbra is a munkával fogalkozni. Én egyébként is ajánlom, egy kis kereset sosem rossz és legalább az oktatásból is "kiszabadulsz" egy rövid időre mielőtt visszaülnél 5-6(+) évre az iskolapadba.

2022. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha az orvosi a célod, akkor ne kezdj el másik egyetemi szakot. Simán csúsznak az orvosin 1-2 évet az emberek, ne fogyaszd el az államilag támogatott féléveidet. Az OKJ-s képzés jó ötlet , mert így TB és diákigazolvány megvan oldva. Viszont nem tudom, hogy azok fizetősek e vagy sem. Amúgy annyit azok nem vesznek el az idődből, tanulni sokat nem kell rájuk, barátnőm kapott havi 20.000 körül is .( ez gyakorlat miatt járt neki , vagy a tanulmányi átlaga miatt )

Én csúsztam egy évet az orvosin és egy szemesztert passzíváltattam. Ezek a terveim voltak : jogsi szerzés, nyelvvizsga, utazás, munka( pont bejött a COVID , így semmi nem jött össze 😔)

2022. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Munka, jogsi, edzés most új nyelvet készülök tanulni (német), valamint munkát váltok, és szeptemberig segédápolóként dolgozok majd egy Klinikán. Úgy vélem ez hasznos tapasztalatszerzés lesz az orvosi előtt.
2022. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Nehogy elkezdd a tisztit, ha nem azt akarod csinálni, akkor időt, energiát, pénzt és értékes féléveket pazarolsz vele. Ráadásul ha netán valakinek a fülébe jut, hogy te orvosira akartál menni, de csak tisztire vettek fel, akkor enyhén szólva se lesz könnyű dolgod, valamiért kifejezetten lenézik az olyanokat (ez persze személyes tapasztalat). Szerintem csinálj valami okj-t inkább, vagy csak rendesen feküdj rá az érettségire, de egy egyetemi szakot elkezdeni fölöslegesen a legnagyobb balgaság lenne amit csak tehetsz. 🤷‍♀️
2022. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

4#

Nem hiszem, hogy hisztizik. Van olyan ismerősöm, aki éjjel-nappal tanult az érettségire, jó eredményeket ért el, és csak 6-szor próbálkozott, hogy felvegyék, és sikerült a 6. próbálkozással bejutnia. Tehát nem mindig attól függ, hogy nem tanul/tanul rendesen.

2022. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmész mentőtisztire egy évre...és?

Elpazarolsz két államilag támogatott félévet és egy egész évet konkrétan a semmire, mert a mentőtiszti nem lesz meg, ha felvesznek majd orvosira és még az érettségire sem fogsz tudni úgy készülni, egyetem mellett.


Egyébként még csak január van és májusban lesz az érettségi.

Tedd oda magadat inkább, a felkészüléseknek, mert lehet, hogy csalódni fogsz pozitívan magadban és meg tudod csinálni.:)

2022. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Szia. Én is azt tanácsolom, hogy akármilyen nehéz is lesz most neked de NE kezdj bele olyanba amibe nem vagy biztos. Tudom rossz lesz ki bírni, amikor mindenki kapja az sms-t, hogy felvették valahova.Meg tudom, hogy már biztos nagyon vágysz a szabadságra, egyetemi évekre. DE kérlek ne kapkodj és várj arra amit tényleg akarsz. Inkább most pazarolj el egy évet, ami alatt tökéletesen ráerősítesz a biosz/kémiára, csinálhatsz jogsit, dolgozol(lesz egy kis alapod majd az egyetemre vagy bármire). Vagy amit akarsz kitalálod, hogy tényleg az orvosit akarod e. Minthogy bele kezdesz egy fúl felesleges, számodra érdektelen szakba. Ami több időt,pénzt visze el és közben lelkileg szarul leszel, mert érzed ,hogy nem vagy az utadon. SZARD LE A KÖRNYEZETED ÉS HALADJ A SAJÁT TEMPÓDBA A CÉLJAID FELÉ!
2022. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ki beszélt itt hisztiröl? Tiszti van írva...mentőtiszti.

2022. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is inkább munkát vállaltam, nyelvet tanultam, ill. megszereztem a jogosítványt, nem kezdtem bele más szakba.
2022. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!