Gépészmérnök emelt matek és fizika nélkül?
Nem saját tapasztalat, ismerősök elmondása alapján a BME inkább csak elméleti tudást ad, de tény, azt magas szinten. Egy gyakorlatiasabb sulival többre mész (pl. Óbudai Egyetem, vagy Miskolc, Győr, Kecskemét).
Nem vagyok benne biztos, de úgy rémlik, a BME-n gépészmérnök alapszakon nincs duális képzés.
A munkahelyemen vannak duális hallgatók, ők Kecskeméten tanulnak. Általában a mestert már levelezőn végzik el.
A duális azért jó, mert így mire végzel, van gyakorlatod, mi általában meg is tartjuk a duális hallgatókat végzés után, amennyiben maradni akarnak. De ha nem, akkor is van mit beleírni az önéletrajzba. És nem mellesleg az egyetem alatt ad egy rendszeres jövedelmet.
12: mit nevezel szivatásnak...?????
Gyanítom, hogy a bulizósfiataloktól hallottad eme "okoskodást", akik szórakozni jártak oda... Vagy esetleg másodkézből urban legendeket hallottak...
Aki ott tisztességesen tanul és teljesít, azt soha nem szívatják...
Tapasztalatból írom!
#17, már nem azért, de nem feltétlenül jelenti ezt. Abban egyetértünk, hogy a legjobb hallgatók a BME-re mennek de az ott végzettek sem feltétlenül fognak kasszasikert aratni, mint egy vidéki. Nekem van pár barátom akik vidéki gépész bsc után a BME-re mentek gépész MSc-re. Elvégezték időben, nehezebb is volt de nem feltétlenül jelenti azt, hogy jobb lenne.
A kérdezőnek azt kellene még megnéznie, hogy milyen szakirányok érdekelnék a gépészmérnökin belül, a BME-n eléggé sok a választék, ha már van egy elképzelés, van egy irány akkor az egy jó dolog és az első 2-3 félévben nagyjából körvonalazódna benne, hogy melyik szakirányra menne a legszívesebben.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!