Villamosmérnök (BSc) specializációnak van nagy jelentősége a későbbi gyakorlatban? (Nagy kérdés)
Most készülök jelentkezni villamosmérnöki BSc-re. Mérnökinformatikán tanultam (meg előtte mást is végeztem, más területen), de félbehagytam a mérnökinfót, mert rájöttem, hogy ami tudás nekem kell, az a villamosmérnökin van.
Amit szeretnék elérni: elektronikai eszközök gyártása, főleg PCB, nyomtatott áramkörű vagy mikroelektronikai tervezés és gyártás, mindenképp, vagy elektronikai eszközök gyártása, olyanok amik nem feltétlen a világítástechnikában vagy szenzorokban merülnek ki (mindjárt kitérek erre, hogy miért ezt írom).
1. BME villamosmérnöki BSc - egyik specializációja: mikroelektronikai tervezés és gyártás. Nagyon szuper lenne, mennék, csinálnám, de nappalis. Nekem csak levelező jöhet szóba, mivel elmúltam 30, pénzt közben is kell keresni sajnos. Nagyon sajnálom, hogy nincs levelezős itt, mert ez az ami kellene nekem igazán.
2. Óbudai - specializáció (ez már levelező): mikroelektronika és technológia, ami a legközelebb áll az elképzeléseimhez, de ott világítástechnika, szenzorok, hasonlókkal foglalkoznak leginkább, ha jól tudom. Javítsatok ki, ha tévedek.
3. Miskolci Egyetem - elektronikai tervezés és gyártás specializáció. Nincs túl sok információm erről az egyetemről, gondolom nem a legmagasabb szinten van a képzés (nem rosszból, de nyilván egy OE vagy BME magasabb szinten van). Nagyon messze is lenne, viszont levelező.
4. Más egyetemek is szóba jöhetnének igazából, de nem hiszem, hogy többet tudnának adni az Óbudainál, illetve ha mégis az a szakirány, amit én keresek van valahol, akkor javítsatok ki kérlek, mert ezért teszem fel ezt a kérdést.
A kérdés pedig az, hogy az OE mikroelektronika és techonológia szakiránnyal megtanulhatom azt az alap információt, amivel később nem világítástechnikával tudok csak foglalkozni, hanem elektronikai eszközök tervezésével, gyártásával?
Szóval nincs nagy hatással a szakirányválasztás? Ha van egy alap villamosmérnöki tudás, onnan már könnyű tovább specializálni magam arra, ami nekem kell?
Vagy ha ezzel akarok foglalkozni, akkor mindenképp BME-t válasszam? Ami meg ugye sajnos nem nagyon fog menni, mert nappalis.
Ezen a dilemmán vagyok, kérlek segítsetek dönteni valamilyen infoval.
Szerintem a Mikroelektronikai és Technológia Tanszék (MTT) érdekelhet.
Elméletből nem lesz hiány az biztos.
Nagy tudású MTA-s óra adókkal is találkozhatsz. Sajnos a szakirányról azt kell tudni hogy nem népszerű a hallgatók körében levelezősökkel együtt kb 15fő. Ezért nem igazán tolnak bele pénzt. A laborok nem korszerűek a BME-hez viszonyítva nagyon le van maradva felszereltség terén.
Ezen érdeklődési területen csak a BME a járható út.
Nem mindegy hogy a kérdésed mire irányul ! ---- GYÁRTÁSRA vagy TERVEZÉSRE ?!
- Ha a gyártás, akkor inkább a Műszertechnikai és Automatizálási szakirányt kéne célba venni.
- Ha a tervezés, akkor inkább a Mikroelektronika és technológia szakirányt kéne célba venni.
Amúgy én ÓE/KVK-n tanulok, két szakirányt :
- Mikroelektronika és technológia
- Villamosenergetika
Szóval ha nem tudsz választani, és mindkettőt szeretnéd (mindkettőre szükséged van), akkor van lehetőséged mindkettőt elvégezned !
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!