BGE-n, BME-n vagy az ELTÉ-n jobb a nemzetközi gazdálkodás szak magyar nyelven?
1. Elte
2. Bge
3. Bme
Én az Eltére járok erre a szakra. A Corvinuson legjobb Magyarországon, de nincsenek nagy különbségek mert mindenhol gyatra az egyetemi oktatás ezen a szakon. (Minden intézményben van ismerősöm ezen a szakon) Az elsődleges probléma a tanárok nyelvtudásával van.
Ha bármi kérdésed van, írj és válaszolok. Itt írj, hogyha más érdeklődők vannak ők is lássák.
Ezzel a diplomával többre mész mint a gazdálkodási és menedzsmenttel, de csak a nyelvek miatt.
Az a helyzet hogy ahol nincs szakosodás ott nagyon nehéz kitűnni a tömegből, vagy egyáltalán tudni hogy mit is fogsz tudni kezdeni ezzel a szakkal. Én most fogok átmenni pénzügy számvitelre éppen emiatt.
A corvinus gazdálkodási és menedzsment azért jó, mert ott mindenfele lehet szakosodni, a mesterek is nagyon onnan. Ott a matek nehezebb mint az Eltén egyébként.
Alapjában véve az igaz, hogy minél matekosabb, annál többet ér a diploma.
Éppen ezért pl NG=gazdmen (matek szint ugyanolyan, csak ng-n több nyelvet kell tudni a diploma megszerzéséhez) pénzügy számvitel>NG, alkalmazott közgazd>pénzügy számvitel, gazdasági és pénzügyi matek>alkalmazott közgazd.
Ezek azért nem teljesen igazak így, és ha a nyelvekből vagy jó matekből meg rossz nyilván a te képességeidhez jobban fog passzolni az NG, így többet is fog érni a diploma a kezeidben.
Ezen kívül annyit, hogy mindegyik diplomával el lehet végezni a többi diplomára tervezett munkakört, hogyha betanítanak a cégnél.
Ami a legfontosabb információ: olyan képzést válassz amihez jó mesterek tartoznak, ami passzol a képességeidhez és ha NG akkor a nyelvekre nagyon feküdj rá.
A cégeket amúgy nem az fogja érdekelni milyen diplomád van, és melyik egyetemről, csak is a gyakorlat, amihez viszont fontos a jó diploma.
Második voltam.
Én mint mondtam, átmegyek psz-re az első évem után. Az ng-hez nagyon hasonló de a számvitel érdekel engem leginkább. Ezért is megyek majd számvitel mesterre, természetesen Corvinus. Az ng csak azért volt számomra kecsegtető, mert nem olyan vészes a matek, a nyelven nagy hangsúly van.
Közben rájöttem, a psz mellett is lehet nagy hangsúly a nyelveken, 1 felsőfokúm van most csinálom a másodikat, és még egy nyelvet le szeretnék nyomni egyetem alatt, amit az Eltén egyébként ingyen meg lehet csinálni. Felveszed mondjuk hogy "orosz alapok" és viszed mint egy rendes tantárgyat. Ezért az Elte alapszak intézménynek jó nagyon.
A másik, hogy a mateknak nagy szerepe van a gazdaságban, és ha kerülni akarod csak magaddal szúrsz ki, ezért szeretnék én pl valami matekosabbra szakosodni.
Így ez a kombó a nyelvekkel sokkal többet fog érni, mintha csak a nyelvek tudásán lenne hangsúly, mert számomra például a matekozás több energia, mint a nyelvtanulás. Sok ng-s van ezzel így.
Az ng összességében versenyképes, külföldi karrierhez jó alap, de egy jó mester és 3-4 nyelv tárgyalóképes tudása szükséges hogy hasznosítani tudd.
Javaslom még hogy angolul tanuld majd, erre lesz lehetőséged ingyen az Eltén amennyiben azt választod. Hidd el nem nehéz angolul tanulni. Én azt hittem egy kín lesz, de az angol második nyelvem, soha nem jártam nyelvtanárhoz, mégis megállom a helyem.
Stimmel amit leírtál. Koliba nagyon könnyű bejutni, a lényeg, hogy időben megpályázd.
Sok olyan szaktársam van, (még olyan is aki budapesti) aki koleszba jár.
Sok sikert a felvételihez!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!