Itthon meglehet tanulni autodidakta módon programozni? Mennyire jó ötlet ez így (leírás)?
Jelenleg dolgozom, már 9 éve, illetve van két saját lakásom. Az egyik ki van adva, havi 255 ezer a bérleti díj. 30 éves vagyok és mindig is érdekelt az informatika. Jelenleg a munkahelyemen teljesen kiégtem, konkrétan hétvége után hasmenéssel kezdem az új munkahetet. Arra gondoltam, hogy 1 évig nem dolgozom, elleszek a bérleti díjból (1 hónapja lett a szerződés újabb egy évre megújítva) és itthon belevágok megtanulni programozni.
A kérdésem: kivitelezhető ez? Minden nap rászánnék 4 órát.
Diplomám van, közgazdász vagyok, gyorsan tanulok.
Hát,inormatikából ha nem vagy hülye,akkor alapból megéri.
Mit ami egyátalán tudsz?
Az tudod hogy napi 4 óra informatika az annyi is ér?
Mert mivel ha nem c-nyelven tanulsz hogy videójátékokban csalásokat adj el,vagy bitcoin bányász szóvale ennyi várj 4 órából..
Online tanfolyamok is vannak.
Szerintem 1 év alatt több nyelvet is meg tudsz tanulni ha igazán érdekel. Bár kérdés hogy informatikán belül mi érdekel?
Jó az autodidakta tanulás és úgy gondolom, informatikusként csak az lehet jó szakember, aki tud magától is tanulni, függetlenül attól, hogy mellé szerez papírt is.
Viszont szakirányú diplomával látom, hogy mi az alapvető különbség az önálló tanulás és az egyetemi hajtás között. Önállóan tanulni nagyon nehéz jól. Sokkal hasznosabb dolgokat lehet tanulni, sokkal élvezetesebb dolgokat lehet csinálni, sokkal jobban visszaadja a szakma ízét-zamatját, DE... Nem hajtanak. Nincsenek vizsgák, nincsenek határidők, nincsenek anyagok, amiket muszáj megtanulnod akkor is, ha utálod és nem értesz hozzá egyáltalán. Nincsenek sztenderdek, minták, szabályok. És szerintem erre kell nagyon figyelni, ehhez kell egy elég magas szintű önirányítottság. Mert jó a terv, hogy négy órát tanulsz, de azon belül sem mindegy, mennyire vagy szigorú magadhoz, mennyire hajtasz optimális, esztétikus, profi megoldásokra a működő mellett, mennyire vagy hajlandó megérteni a logikát mögötte és matekot, architekturális és algoritmikus ismereteket szerezni, ami nagyrészt elméleti, a gyakorlat mellé... Egyetemen ezt lenyomták a torkomon és közben megszerettem, de magamtól nem ültem volna fölötte annyit, hogy eljussak erre a szintre. Most már tudom önállóan tanulni, mert van rutinom abban, hogy hogy mennek a dolgok, ha az ember tanul. Ehhez nem kell természetesen egyetemre járni, főleg hogy már van tapasztalatod arról másik szakon neked is, hogy miben volt az jó, viszont érdemes figyelni rá, ha otthon tanulsz. Érdemes jó anyagokat és egy jó tantervet is kidolgozni magadnak, amit ütemezni tudsz, mert persze, tök jó, hogy érdekel valami, de nem leszel effektív, ha elkalandozol vagy túlságosan leragadsz dolgoknál. Ezekre javaslom, figyelj mindenképp.
Egyébként persze, meg lehet tanulni otthon. Ahhoz, amivel foglalkozom, én is csak az otthoni tanulás által értek, mert nagyon kevés tárgyam volt, ami érintette és az is csak a felszínt kapargatta. Naná, hogy meg lehet tanulni magadtól, csak tudd, mit, hol kell keresni és hogyan érdemes haladni. Onnantól már szorgalom és gyakorlás van hátra.
Nem tudom, milyen területet választottál vagy mennyire tetszik maga a gazdasági téma, de így kéretlenül azt javaslom, próbálj meg elsősorban a korábbi végzettségedhez közel álló témában gondolkodni. Nem azért, mert ne tudnál például beágyazott rendszerekkel foglalkozni a későbbiekben, de azért egy gazdaságinformatikai tudást igénylő poziban valószínűleg könnyebben és nagyobb léptékekben tudnál előrébb lépni, mind tanulásban, mind fizetésben. Én biztosan hasznosítanám a meglevő tudásom és valamilyen elemzői, erp, architect vagy hasonló irányt tűznék ki mondjuk egy mezei webfejlesztő helyett, de természetesen ha nagyon nem tetszik az a pálya, nem akarom egyetlen jó megoldásnak feltüntetni.
1 év ha heti 5 nap napi 8 órába csinálod elég lehet egy junior pozira.
Én is csak azt tudom mondani, hogy a legnagyobb kihívás a motiváció fenntartása. Mikor évekkel ezelőtt tanultam, borzasztóan unalmas, favágó munka volt az alapokat elsajátítani, mi egy osztály, hogy példányosítunk, stb. Sokkal könnyebb most már az 5. programnyelvet és a 10. technológiát megtanulni, mint akkor azt hogy hogy is működik egy Spring server annotációja.
Az alábbi cikk elég jól leír pár buktatót:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!