Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnök vagy orvos?...

Építészmérnök vagy orvos? Építészmérnök jól keres?

Figyelt kérdés

A mai világban az építészmérnökök jól keresnek? Megéri mérnöki képzésre menni?

Az orvos jobb?


2021. dec. 22. 18:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
35%
A 10-es jól szólt.
2021. dec. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
#10 szia milyen mérnökire gondolsz?
2021. dec. 22. 19:20
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
Nem nagy cucc itthon az epitesz.
2021. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
#13 a többi válaszoló alapján lehet hogy igazad van 🤝
2021. dec. 23. 11:54
 15/25 anonim ***** válasza:
35%
#13-hoz csatlakozva: az orvos sem. Mindkét terület rendkívül magas szakképzettséget feltételez, sok éves kőkemény, folyamatos számadással a tudásodról és a befektetett energia, a sok áldozat (amit most a gimnázium alapján fel sem tudsz mérni előre) sem anyagilag, sem más módon egyszerűen nem éri meg. Ott fogsz állni olyan tudással és gondolatisággal, amit az emberek nagy része még csak fel sem ér ésszel, és kevesebbet fogsz keresni, sokkal nehezebb életed lesz mint nekik. És ezt hosszú távon nem fogja kárpótolni a munkád szeretete (már ha szeretni fogod), hidd el. Ha szóba jön a műszaki vonal is, érdemes elgondolkodni villamos-, gépész- stb. mérnöki területeken, de csak olyat válassz ami tényleg érdekel! Nem azt mondom, hogy ne lennél képes orvosit vagy építészt végezni, vagy hogy a többihez képest kevesebbet kell tanulni, csak ez a kettő egyszerűen nem éri meg, és mindenkinek csak egy élete van! Beszélj különböző mérnökökkel aki tudnak tanácsot adni, kérdezz meg tőlük mindent amire kíváncsi vagy, nincs rossz kérdés, a jövődről van szó. Ha mégis teljesen más területet választanál, akkor is ugyanezt javaslom, tájékozódj első kézből azoktól, akik már adott területen dolgoznak! 10-es voltam.
2021. dec. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#15 köszönöm a válaszod.:D

Azt elfelejtettem írni a kérdésben hogy az USA-ban akarok élni ha ott lesz az idő ☺️

2021. dec. 23. 16:20
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

16: Az Usa nem európa, hogy csak úgy kimész. Nagyon-nagyon kevés esély van rá, hogy bármilyen papírral is kijutsz.


Azt hiszem 4-5 éve amikor jobban utána jártam, talán csak nővereket és programozókat kerestek. Nagyon-nagyon esetleg.

2021. dec. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
#16 Na ezt nem is tudtam, jó döntés volt ki írni ezt a kérdést 🔥
2021. dec. 23. 16:31
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
USA h1b munkavízum, így olvass utána.
2021. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Elolvastam hááát,én egy nagyon elvoltam tájolodva, évvel a témával, köszönöm
2021. dec. 23. 17:20
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!