Aki lassú felfogású, az ne menjen egyetemre?
Figyelt kérdés
Hali, szóval nem vagyok visszamaradott vagy ilyesmi, de hogy konkrétan miről van szó, matematika, meg ami számolást igényel, sokszor nagyon lassan, sokadszorra, vagy nehezen értem csak meg, vagy fogom fel a dolgokat, de ha áttört a gát utána már értem és megy a dolog, de nem tudom, hogy az egyetem tempóját tudni fogom-e tartani :/ Villamosmérnök szak érdekelne főleg, ott elég sok a számolás meg logikázás, és ahogy hallottam a magyar egyetemeken eléggé spártai módszer megy, aki nem életképes azt kirakják a francba, vagy tesznek róla, hogy csak a legjobbak maradjanak meg.
Ki mit mondana erre?
2021. nov. 30. 00:35
1/9 anonim válasza:
Van egy jo eszu ismerosom. Villamosmernokit vegzett. 1 percig nem dolgozott ezen a teruleten. Azt mondta nem vettek fol sehova. Lehet hogy vele van valami gond, nem tudom.
2/9 A kérdező kommentje:
nekem nem konkrétan az a célom hogy jó munkám legyen, a tudás megszerzése miatt szeretnék felső oktatásra menni
2021. nov. 30. 01:25
3/9 anonim válasza:
Fogod magad beülsz egy órára, nem fognak kirakni, kicsit kérdezősködsz a többiektől milyen a tempo, aztán bumm meghozod a döntést. De én bíztatnálak, ha elhivatott vagy, és te az vagy, akkor saját magadnak fogsz tanulni.
4/9 anonim válasza:
Megnézel a YT-on egy egyetemi előadást.
5/9 anonim válasza:
Az egyetemeket is átlagos képességű emberek számára alakították ki.
6/9 anonim válasza:
Hát azért nem annyira durva a helyzet.Én Kandós vagyok,másodéves.Kell tanulni,sokat,de nem lehetlen.A legtöbben,akik itt vannak nem,zsenik,hanem nagyon sokat gyakorolnak.Matekból vannak "trükök",amiket nagyon szeretnek nyomatni.Zh-kba és vizsgán is.A szaktantárgyaknál tipus feladatok,azokat nagyon sokat kell gyakorolni,hogy mennyenek.Én sokszor fogom a fejemet néha,hogy hogyis van,meg nem értem,akkor kell kérdezni,gyakorolni.Youtube-on rengeteg az anyag,én is amiatt vagyok még itt...Szval rengeteget kell gyakorolni,ez a kulcsa.Ha kell mindennap.És akkor menni fog
7/9 anonim válasza:
A kétségeid szerintem jogosak. Sajnos a villamosmérnök (sőt általában bámilyen műszaki) szakon sok a számolás. S a zárthelyi dolgozatok időkorlátosak. Ha csak 3 példát csinálsz meg egy másfél órás dolgozat alatt a feladott 8-ból, garantáltan egyes. Emiatt akinek lassan vagy nehezen megy az ilyesmi, az az ilyen tárgyakból könnyen megbukik. Ugyanakkor persze az könnyítés, hogy ha egy tárgy teljesítése egy adott félévben nem sikerül, akkor újra fel lehet venni. (Egy tárgyból viszont legfeljebb 5 elégtelent lehet szerezni, a hatodik után kiraknak.) De még ezzel a könnyítéssel együtt is sokan (szaktól és egyetemtől függően legalább a hallgatók harmada) egy-két év után feladja. A végzésig nagyjából a fele-kétharmada jut el a felvetteknek. Az egész a kitartásról szól, sokkal inkább, mint a tehetségről. Persze vannak reménytelen esetek, akik ha megszakadnak, akkor is megbuknak. Egyetemen nincs kegyelem-kettes, mint a középiskolákban.
9/9 anonim válasza:
Szerintem próbáld meg. Azzal nem veszíthetsz. Ellenben azt biztosan megbánod később ha bátortalanságból nem fogsz bele
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!