Melyik pálya lenne a legjobb választás nekem?
Az első dolog az hogy jól akarok keresni vele és persze szeressem is csinálni.
Villanyszerelő : 1 éve csinálom főállásban egy profi mellett így elég sokmindent eltanultam tőle,sokmindent meg tudok oldani egyedül is, de azért sokat kell még tanulnom hogy teljesen önállóan csináljam és sokat keressek vele. De viszont néha fel tud húzni ez a munka, sokszor az idegeimre megy. Nem mondhatom hogy imádom, de összeségben nem olyan rossz. Azt utálom benne hogy sokszor piszkos, veszélyes és néha kényelmetlen helyekre kell bebújni, főleg amikor nehéz hozzáférni valamihez. De szeretek szerelgetni és ha sikerül megjavítani valamit, az örömmel tölt el. Mit tudtok erről a szakmáról? Jól lehet keresni vele később? Sima érettségivel is sokat el tudok érni vele?
Programozás: Van egy kis alap tudásom, de ez sem nyűgöz le olyan nagyon,de szeretem néha csinálni.Ezen azért gondolkoztam mert introvertált vagyok és egyedül szeretek a legjobban dolgozni és ezt tudom hogy akár otthonról is végezhetem, jól fizet és akár ingyen magamtól ki tudom tanulni. Ami a legjobb hogy hatalmas sikerélményeim lehetnek benne. De viszont az annyira nem tetszik benne hogy életem végéig kell tanulni és nem vagyok benne biztos hogy munka után még képes lennék tanulni is. Ráadádul a matek nem az erősségem.
Robotika: Talán ez az ami a legjobban érdekelne a 3 közül.Láttam pár robotos videót, ami után azt mondtam "de jó lenne egy ilyet csinálni".Inkább az ilyen hobbi robotok érdekelnek, vagy kiszolgálók,pl egy olyat csinálni ami önt neked egy pohár sört, vagy étteremben kihozza a kaját az asztalhoz stb...De nem az ipari robotok érdekelnek. Viszont kevésnek érzem magam az egyetemhez. És mivel ez már egy komolyabb szakma ide elvárják a mérnöki diplomát. Matekból gyenge vagyok és amúgy sem vagyok olyan nagyon okos. Úghogy szerintem ez sajnos alapból kilőve emiatt.Sajnos, pedig talán ez tetszene a legjobban, de hiába ha nem vagyok okos.
Szóval persze mint minden szakmában, vannak előnyei és hátrányai. Tanácsokat várok tőletek hogy melyik lenne a legjobb választás és miért? És melyiket ne válasszam és miért ne?
A legfontosabb, hogy ma már nincs olyan, mint 40 évvel ezelőtt, hogy egyszer választasz egy pályát és onnan kezdve AZ leszel. Ma már folyamatosan szokás új dolgokat tanulni, pályát változtatni...
Nem igazán látok tűéles "vagy-vagy" választást az általad felsorolt pályák között. A villanyszerelés egy nagyon jó szakma, és jól meg lehet belőle élni, de persze egy nagyon jó programozó többet keres, mint egy nagyon jó villanyszerelő. Ennek ellenére én a villanyszerelést megtartanám, mint alap foglalkozást akkor is, ha később másra szeretnél váltani.
Azt írod, nem vagy jó matekból. A programozók egy jelentős részénél ez nem nagyon szokott gondot jelenteni, kivéve persze, hogy egy proginfó vagy mérnökinfó szak elvégzéséhez azért durva matek kell. Tehát ezeket nagyjából kilőhetjük.
A programozás-jellegű foglalkozások között például remekül el lehet lenni egyszerűbb website-ok építésével (még programozni se kell megtanulni, elég egy WordPress, Shopify és némi Google Ad, Facebook Ad ismeret, és máris tudsz elég jó weblapokat építeni kisvállalkozásoknak), igaz, nagyon jónak kell lenni dizájnban.
Ugyancsak kevés matek kell (nagy általánosságban) egy front-end fejlesztőnek (React, Vue, Angular stb.), bár itt azért nem árt tisztában lenni a szoftverfejlesztés alapjaival (ahhoz meg minimum angolul kell tudni és rengeteget kell tanulni).
Szóval a helyedben azzal próbálkoznék, hogy maradnék a villanyszerelés mellett (valamiből élni is kell), és közben otthon repülj rá egyetlen programozási területre, és tanuld meg rendesen. Lehet, hogy először a WordPress / Shopify vonallal próbálkoznék, itt is van mit tanulni bőven, és ha jól csinálod, piaci igény is van rá.
Hát én nem értek a robotikához, de gondolom olyasmi szakmák dolgoznak a robotokon, mint:
Egyetemi szinten:
- gépészmérnök
- mechatronika mérnök
- villamosmérnök
- ipari formatervezők
- programozók
- adattudósok (data scientistek)
Továbbá:
- technikusok
- mechanikai műszerészek
- elektroműszerészek
stb. stb.
stb. stb. Tehát nem kizárólag PhD-zett mechatronikus mérnökök dolgoznak a robotikában, hanem egy egész sereg technikus stb. is. Hiszen a robotokat valakinek elő kell állítania (először is a prototípusokat), ehhez kell tudni esztergálni, gépeket kezelni, forrasztani stb. stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!