Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elengednétek és pénzelnétek a...

Elengednétek és pénzelnétek a gyereketeket egy semmit nem érő szakon?

Figyelt kérdés
A semmit nem érőt úgy értem nem fizetődik ki. Elengednék 3-4 évre a gyereketeket óvodapedagógia, irodalomtanár, közösségszervező, filozófia és hasonló szakokra? Ha nem, miért nem? Ha igen, miért igen?

2021. nov. 16. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Igen. Az első végzettsége megszerzésében támogatnám, akármit is akarna. Velem is megtették a szüleim. De azt is észben kellene tartania, hogy ha utána mást akar, azt már a saját pénzén kell megcsinálnia. Ha mesterszakot, akkor is, ha egy piacképesebb másik szakot, akkor is.


Mindenki leszarja, hogy te vagy én mit érünk valamit érő szaknak. Mondjuk a szememben nem a szak ér valamit, hanem aki elvégezte. Egy diploma nem predesztinál egy karrierutat, lehet hasznos később akkor is, ha most nem az és nem is kötelező abban a szakmában elhelyezkedni. Szóval ha érdekli, hadd csinálja, felnőtt ember, ő tudja, hogy mi alapján választ egy képzést. Ha viszont velem akarja kifizettetni utólag az elhibázott döntését (vagyis a második szakot), akkor rossz helyen jár. Én nem tartanék el senkit, aki már szakembernek számít.

2021. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megengedhetem magamnak azt, hogy támogassam, akkor igen, elengedném és fizetném. Azt gondolom, az én jogom e tekinetben odáig terjed, hogy elmondjam neki a véleményemet, de nem dönthetek helyette. Illetve az, hogy "csak akkor fizetem az egyetemet, ha azt tanulod, amit én szeretnék" csak arra jó, hogy megromoljon a kapcsolatunk.
2021. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Annyiszor kaptam már meg én is, hogy semmitérő a szakom, telített a szakma, mit akarok ezzel a hülyeséggel, ki fog eltartani, mesterszak nélkül szart sem érek, vele együtt is csak keveset stbstb...


Nem olyan szakember lettem, ami a diplomámban szerepel. Soha nem is akartam az lenni. Amivel foglalkozom, azt az egyetem mellett tanultam meg és abban tudom használni azt is, amit a "haszontalan" alapszakom adott.


Ha elmentem volna például info szakra, ott sem az egyetemnek köszönhetően tanultam volna meg programozni, hanem ugyanígy, otthon, szabadidőmben. Csak mellé ott lett volna az egyetemi dolog is, ugyanígy, csak matekkal vagy műszaki dolgokkal. De a gyakorlat és az iparban használt tudás az otthon születik, mikor leülsz és csinálod...


Szóval tessék elgondolkodni, hogy ha a gyerek anglisztika szakos, nincs-e benne a pakliban, hogy projektmenedzser lesz egyszer majd, aki többet visz haza, mint az egész kóceráj. Vagy nem fogják-e óvodapedagógusként az újgazdag szülők pénzelni, hogy vigyázzon a csemetéjükre egy-egy estére. Esetleg nem fog-e a filozófia szakra felhúzni egy olyan mesterszakot, amivel elismert kutató vagy lényegében bármi lehet. Vagy például nem fog-e irodalomtanárként megélni magántanárként vagy egy élhető tankönyv megírásával. Lutri, persze, de benne van a pakliban... És ott van a testvérem, aki elvégezett egy mérnökinfót, majd otthagyta, hogy erdészkedjen, mert megunta a gép előtt ülést. Nagyon kifizetődő volt az is.

2021. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Steve Jobs filozófiát tanult a John Reed iszonyú drága magánegyetemen.


Más kérdés?

2021. nov. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%

#4

Igen nekem van, te Steve Jobs vagy?

2021. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem pénzelném teljesen, dolgozzon egyetem mellett, de besegítenék, ha kell. És, igen. Elengedném, felnőtt emberről beszélünk, ez az álma, tanulja ezt, csinálja ezt.
2021. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha megtehetném, akkor igen. Mert nem vagyon mindentudó, hogy eldöntsem melyik szak értékes. Pl az én szakom szerintem értékes, de ezt nagyon kevesen látják így. (Matematikus hallgató vagyok)
2021. nov. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

#7

Pedig sokféleképpen meg lehet határozni akár matematikailag is. Átlagfizetés, várható elhelyezkedési esélyek és a többi.

2021. nov. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Persze, ez nem is kérdés. Főleg ha tényleg az érdekli, nem csak azért jár, hogy valahová járjon.
2021. nov. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!