Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gazdaságinformatikus képzés...

A gazdaságinformatikus képzés gyakorlatban mit takar?

Figyelt kérdés
Alapvetoen a kozgazdasag sokkal jobban erdekel mint az informatika, de az informatika is erdekel valamilyen szinten es a mai vilagban egy infarmatikus nagyon jol tud ervenyesulni, viszont azt semmikepp sem akarom hogy egy programozo legyek aki egesz nap csak kodol. A gazdasaginformatikus kepzessel van lehetoseg olyan teruleten elhelyezkedni ami nem tomeny informatika hanem a kozgazdasag is szerepet kap? Mit csinal pontosan egy gazdasaginformatikus?

2021. nov. 11. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Én a BGE-PSZK-án vagyok másodéves, nálunk elsősorban infós tárgyak vannak, közgazdaságtan csak az első félévben volt.
2021. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha a közgazdaságtan jobban érdekel, menj alkalmazott közgazdaságtan vagy GPME szakra (utóbbira akkor, ha matekból 'zseni' vagy).


Szabadidődben, online kurzuson, szakkoliban meg tudsz majd infós dolgokat tanulni, amúgy AK-n R programozást (ökonometriához) tanítanak, GPME-n szerintem több mindent is.


De ezek nem szoftverfejlesztés vagy hasonló dolgok echte IT-s dolgok, hanem gazdasági/pénzügyi elemzéshez manapság már szükséges "IT" skillek.

2021. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
vagy hasonló echte IT-s dolgok*
2021. nov. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Én pl. statisztikusként szeretnék majd elhelyezkedni, ez is elég sok mindent takar, de szerintem a gazdinfohoz kifejezetten passzol. Talán ami kifejezetten gazdinfós szakterület az ún. üzleti intelligencia , ez amolyan információ-adatgyűjtés illetve kezelés úgy nagyvonalakban. Ez nem feltétlen "tömény informatika" ahogy te fogalmaztál, azonban egy ilyen képzésen kénytelen leszel programozni illetve mást tanulni.
2021. nov. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Leginkább arra lett kitalálva, hogy a gazdasági, pénzügyi elemzésekhez biztosítson informatikai hátteret. Gyakorlatban ez főleg Excel-ezést jelent. De sokan elmennek szoftverfejlesztőnek, mert azzal lényegesen jobban lehet keresni.
2021. nov. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!