Pedagógusok! Megéri fejlesztőpedagógusnak tanulni? (Lent!)
Érdekel a pedagógia és szeretnék gyerekek oktatásával foglalkozni. Gyógypedagógus (pl. logopédus) alapszakos diploma után érdemes lenne a jövőben elvégezni a "Fejlesztőpedagógus szakirányú továbbképzést" vagy a "Fejlesztő-differenciáló szakpedagógia szakirányú továbbképzést"?
Állítólag a gyógypedagógus mesterképzés csak a fizetés miatt éri meg (de van olyan, aki azt mondja, hogy amiatt sem). Akkor meg már inkább egy szakirányú továbbképzés vagy egy szakvizsga.
Milyen elhelyezkedési lehetőségek lennének a fenti végzettségekkel?
Szerintetek van piaca?
Logopédus diplomával nem éri meg elvégezni. Amit a fejlesztőpedagógus csinál azt a logopédus is csinálhatja - illetve csinálja.
A logopédus mestert inkább a fizetés miatt végzik el sokan, illetve akkor, ha felnőttekkel szeretnének foglalkozni, mert a jelenlegi képzésben alap szakon az nem tartozik bele.
Sokkal inkább a szakvizsga érdekes - de azt azt hiszem csak bizonyos év munka után lehet elkezdeni.
Ha a munkád minősége számít, akkor érdemesebb szakmai továbbképzéseket elvégezni - sok érdekes, színvonalas van - az viszont hátrány, hogy önköltséges, hacsak nem fizeti a munkáltatód.
Árban nem térül meg, a logopédiai munka viszont hatékonyabbá tehető.
A fejlesztőpedagógushoz rengeteg gyereket osztanak be, ami nem kedvez a minőségi munkavégzésnek. A papír a lényeg: be lehet mutatni, hogy a gyerek megkapja az előírt "fejlesztéseket".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!