Megéri így a Nyíregyházi Egyetem angol nyelvű biológia szakára járni? (bővebben lent)
Kutató szeretnék lenni.
A célom az alapképzés elvégzése után egyértelműen külföld (további tanulás, majd munka), így jó választásnak tűnik az alapszakot angol nyelven végezni. Viszont ahogy néztem, ezt itthon csak Nyíregyházán lehet tanulni államilag támogatott formában.
Az angol nyelv ott meglenne, de a képzés színvonalában már eléggé bizonytalan vagyok.
Többre mennék akkor, ha inkább az SZTE vagy az ELTE magyar nyelvű képzéseit választom?
Kedves Kérdező!
A biológia BSc szakot a Nyíregyházi Főiskolán végeztem. Igaz, magyar nyelven. Jelenleg kutató vagyok, illetve ez irányban fejlesztem tovább magam. Mindezt nem külföldön, de megtehetném, hogy kimenjek... Az MSc és PhD képzéseket más intézményekben végeztem, illetve folytatom jelenleg is (SZTE és DE). Kutatói irányú MSc és doktori iskola Nyíregyházán nincs. A tanárok, akik a biológia tárgyakat oktatják, nagyjából ugyanazok még mindig. Beszélik az angol nyelvet, de nem anyanyelvi szinten (egyikük több időt töltött a Harvardon is, így ő talán színvonalasabb angolt képvisel), viszont anyanyelvi oktatók nagyon ritkán vannak még a nagyobb egyetemeinken is, tehát a szabatos nyelvhasználatot nem biztos, hogy el tudod sajátítani (ami pedig cikkíráshoz, konferenciaszerepléshez szükséges), a szakmai nyelvet, szókincset már inkább. Persze, ha utána külföldre mész, akkor az angolságod is biztos javulni fog. Egy BSc-s csoporttársam Nyíregyházán kezdte szintén, az MSc-t Londonban csinálta, most pedig a SOTE-n PhD-zik. Persze ő sem angol nyelven tanult Nyíregyházán, de ma már nincs gondja a nyelvhasználattal… Szóval akár magyar nyelven, akár angolul, de ha Nyíregyházán kezded meg az egyébként igen hosszú utat az igazi kutatói lét irányába, akkor nem jársz rossz helyen. Több tantárgyra is igaz, hogy nem olyan részletes az anyag, mint a nagyobb egyetemeken, de az a sok (nem ritkán fölösleges) plusz úgyis megkopik. Megtapasztaltam magamon is, meg a mindenkori csoporttársaimon is. Nyíregyházán jó alapokat kaptam, valamint a szakirányú kurzusokon a mai napig is használható gyakorlati tudást szereztem. BSc-n a lényeg, hogy lásd a tudomány nagyobb (tehát nem a részletekbe menő...) összefüggéseit és néhány alapvető módszertani dologgal legyél tisztában. Viszont az utóbbi két mondatban foglaltak sikerességéhez a hallgató hozzáállása is kell! Valóban jó elképzelésnek tűnik, ha Magyarországon kezded a tanulmányokat. Az MSc-t, a PhD-t utána külföldön is tudod csinálni, addig pedig itthoni környezetben fejlődhetsz :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!