Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika vagy kémia alapszakkal...

Fizika vagy kémia alapszakkal lehet jobban elhelyezkedni, jó fizetést elérni lényegében, melyik a piac képesebb diploma?

Figyelt kérdés
Mindkettő szak nagyon érdekel és nem tudok dönteni közöttük.

2021. aug. 29. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha csak a pénzre mész az nem egy jó természettudós ismérve, a legtöbb él hal azért amit csinál. Szerintem aszerint célszerű dönteni, hogy melyiket látod tetszetősebbnek. Minden egyetemi szaknak van egy mintatanterve, fenn van a neten, szerintem ott nézd végig. Én a BME fizika, ELTE fizika, ELTE kémia nevében tudok mondani valami. Ha érdekel a fizika és kémia akkor szerintem a BME vegyészmérnökit is érdemes lenne figyelembe venni.


ELTE fizika, inkább elméletibb oktatást biztosítanak. BME fizika, inkább gyakorlatiasabb oktatást biztosítanak. BME szinte mindegyik mérnöki szaka és természettudományi szaka iszonyatosan nehéz, az ELTE fizika és kémia szaka is iszonyatosan nehéz, de mindegyik elvégezhető. BME fizika szakára és vegyészmérnöki szakára ~100 embert vesznek fel szóval a tanárok jobban tudnak a hallgatókkal foglalkozni, kis csoportos laborok, felsőbb évre azért a létszám megfogyatkozik. ELTE fizika szakán nincsen annyi labor, kémia szakán van pár labor de azok eléggé hosszúak.


Hallottam olyanról, hogy a bankok matematikus helyett inkább fizikusokat alkalmaznak, mert a fizikusok sokkal gyakorlatiasabbak mint a matematikusok.


ELTE kémia el lehet helyezkedni kutató laborban (analitikus ....), de el kell menni legalább MSC-ig, de a legjobb ha PHD-ig megy el az ember.

ELTE fizika itt is célszerű MSC, PHD-ig elmenni, ELTE fizika MSC csak angolul nyelven érhető el. Ha a részecskefizika vagy csillagászat érdekel akkor az itt sokkal jobb mint a BME-n.

BME fizika, hasonló mint az ELTE, de itt van magyarul MSC úgy tudom.

BME vegyészmérnöki, itt számtalan helyen el tudsz helyezkedni, műanyagipar, vegyipar, gyógyszeripar, de akár kutatási területeken is.


Véleményem szerint az a legjobb ha vegyészmérnöknek mész, de ez csakis az én véleményem, itt fogsz azért fizikát is tanulni és kémiát is.


Bocsi, hogy egy kicsit össze vissza lett, de eléggé nehéz összehasonlítani a szakokat. Én BME mérnöki karán tanulok.

2021. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
"ELTE fizika MSC csak angolul nyelven érhető el" ez mekkora baromság. Természetesen magyar nyelven zajlik az oktatás.
2021. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó fizetést akarsz, akkor érdemes a BME-t választani, vegyészmérnökként garantált állásod lesz. Ha pedig a fizika érdekel jobban, akkor lehetsz gépészmérnöktől kezdve villamosmérnök.


Szerintem a mai társadalmi viszonyokat tekintve érdemesebb mérnöknek kitanulni, de nyilván akkor sem halnál éhen, ha tudósnak tanulnál.

2021. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Fizika vagy kémia alapszakkal lehet jobban elhelyezkedni, jó fizetést elérni lényegében, melyik a piac képesebb diploma?"


Okleveles vegyészként (tehát bsc és msc birtokában) írok neked választ, úgy, hogy évek alatt megtapasztaltam, hogy mi is a helyzet ezekkel a természettudományos állítólag hiányszakmákkal.


Én speciel vegyészként, úgy, hogy egyáltalán nem voltam bukdácsolós, komolyan vettem stb. NEM találtam állást a szakmában. Az a helyzet, hogy a gyógyszergyárak és a multik több év szakmai tapasztalatot várnak el, és ha ilyennel nem rendelkezel, akkor pályakezdőként, protekció nélkül a legtöbb esetben lehúzhatod a rolót.


A kémia bsc az meg nem sokat ér. Gondolkoztam, hogy elhelyezkedem vele, de kb. úgy kezeltek, hogy bocsi, de Msc vagy technikus kell, mert a bsc-s egy túlképzett technikus a szemükben, aki ráadásul kevesebbet tud, mint egy vegyésztechnikus, mert az egyetemi képzés ráadásul nem gyakorlat-orientált (legalább is ez volt a duma).


Aztán megcsináltam az msc-t, hogy nade hátha, viszont azzal sem voltam előrébb. Kb. 1.5 évig kerestem állást hiába. Végül váltottam és mással foglalkozom, nem a szakmában helyezkedtem el.


Egyébként maga a szak dögnehéz, ha talpon akarsz maradni, akkor folyamatosan tanulni kell, készülni, laborok, zh-k, szemináriumok. Szóval nem egyszerű a dolog, de ha érzel magadban erőt, akkor próbáld meg.


Jah, és sok szaktársam járt így, ahogy én, nem egyedi eset vagyok. A jó fizetésről meg annyit, hogy pályakezdőként ne számíts 3-4-500 ezres fizetésekre, még ha a pályaválasztási nyílt napon ezt is hazudják neked, csakhogy odamenj. (Ugyanis az egyetemek pénzt kapnak a hallgatók után, a hallgatók hiánya pedig egyetemi oktatói állásokat veszélyeztethet, ezért általában hazudnak, hogy Hawaii, DJ, popmusic a szakma, tuti állás, magas fizu, mindenhol IS keresik...)


Javaslom írd be a google-be, hogy vegyész állás, aztán nézd meg, hogy mit várnak el és pályakezdőként mennyi az esélyed. Súgok, jó ha minden 10. állásajánlat fogad pályakezdőt, és van max. 20-25 állásajánlat egy 10 milliós országban. Ennyit erről a szakmáról.

2021. szept. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, melyik egyetemen végeztél?
2021. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!