A lányom nem akar magántanárhoz járni mit tegyek?
Most fogja írni a felvételit és azt mondja, hogy ő nem akar drága magántanárhoz járni, hanem majd jár a suliba felkészítőre és otthon töltöget ki lapokat. Nem érti meg, hogy muszáj tanárhoz járni.
Szerintetek mit csináljak?
Magántanárhoz járni nem muszáj.
Viszont az iskola nem készít fel a felvételire, mivel a feladatsorok nem kizárólag a tananyagra épülnek, hanem a kompetenciát mérik. Attól, hogy valaki végig kitűnő volt, nem biztos, hogy jó felvételit fog írni.
A felvételire mindenképp kell készülni, de nem mindenkinek van szüksége magántanárra.
Írjon meg néhány matek és magyar feladatsort, javítsátok ki, és nézzétek meg, milyen hiányosságai vannak. Ha olyanok, amikben otthon tudtok neki segíteni, akkor gyakoroljatok együtt!
De ha olyan témákban van hiányossága, amiben nem tudtok segíteni, akkor célszerű külső segítséget kérni.
Én az elmúlt 2 évben 2 gyerekkel csináltam végig a felvételit. A nagyobbiknak nem volt nagy szüksége a felkészítésre, ő a célsuli előkészítőjére járt. Ennek leginkább az volt a haszna, hogy ismerős környezetben írhatta az írásbelit, ismerte a járást az iskolában. Ezen az előkészítőn kb. egy fél feladatlapot oldottak meg alkalmanként, itt az egyéni hiányosságokat kevésbé tudták pótolni a nagy létszám miatt (30-40 teljesen különböző tudásszintű gyerek). Ezen kívül otthon is megoldott néhány feladatlapot, amit kijavítottam, és láttam, hogy jól megy neki, ezért nem erőltettem a készülést. Jól is sikerült az írásbelije, 88 pontot írt, és simán felvették a célsuliba.
A kisebbik gyermek más típus, alacsonyabb a belső motivációja, és hajlamos elsunnyogni a feladatokat. Nála tudtam, hogy szükséges lesz az egyéni felkészítés. Mivel azonban nem szeretett volna magántanárhoz menni, rám maradt ez a nemes feladat🙃
Úgy oldottam meg, hogy csináltam 1-2 oldalas feladatlapokat, amin a felvételihez hasonló feladatok voltak, és minden hétköznap meg kellett oldania egy ilyen feladatlapot. Ez kb. napi 15-20 percet vett igénybe, így nem érezte azt, hogy agyon van terhelve, mégis folyamatosan tudott fejlődni. Hétvégente pedig megcsinált 1 magyar és 1 matek sort. Végül ő is szép eredményt ért el, főként matekból. Neki összesen 75 pontja lett, amivel szintén simán jutott be az álomsuliba. Ez a fajta felkészítés szülői részről igényel sok energiát és időt, mert akkor tud hatékony lenni, ha a gyerek hiányosságaira fókuszál. Tehát úgy kell a napi feladatlapokat összeállítani, hogy a korábbi feladatlapok kitöltése során hibásan megoldott feladattípusokat kell visszaadni, de mellette azért olyan feladattípust is kell adni, ami jól megy a gyereknek, hogy legyen sikerélménye is. Két hétre előre el lehet készíteni a feladatsorokat, majd az első hét tapasztalata alapján a harmadik hetit, az első-második hét tapasztalata alapján a negyedik hetit, és így tovább. Ezzel folyamatosan épül be a tudás, és a folyamatosság miatt tartósabb lesz, mint ha heti egyszer menne magántanárhoz.
"csináltam 1-2 oldalas feladatlapokat, amin a felvételihez hasonló feladatok voltak, és minden hétköznap meg kellett oldania egy ilyen feladatlapot. Ez kb. napi 15-20 percet vett igénybe, így nem érezte azt, hogy agyon van terhelve, mégis folyamatosan tudott fejlődni. Hétvégente pedig megcsinált 1 magyar és 1 matek sort. Végül ő is szép eredményt ért el, főként matekból. Neki összesen 75 pontja lett, amivel szintén simán jutott be az álomsuliba. Ez a fajta felkészítés szülői részről igényel sok energiát és időt, mert akkor tud hatékony lenni, ha a gyerek hiányosságaira fókuszál. Tehát úgy kell a napi feladatlapokat összeállítani, hogy a korábbi feladatlapok kitöltése során hibásan megoldott feladattípusokat kell visszaadni, de mellette azért olyan feladattípust is kell adni, ami jól megy a gyereknek, hogy legyen sikerélménye is. Két hétre előre el lehet készíteni a feladatsorokat, majd az első hét tapasztalata alapján a harmadik hetit, az első-második hét tapasztalata alapján a negyedik hetit, és így tovább. Ezzel folyamatosan épül be a tudás, és a folyamatosság miatt tartósabb lesz, mint ha heti egyszer menne magántanárhoz."
Hú, azért ezt így nyilván nem tudja minden szülő előadni. Elismerésem (főleg, ha nem tanár vagy, de egyébként akkor is :) ).
Végül megegyeztünk!:)
Heti 1x fog járni hozzá tanár és ezt elfogadta!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!