Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 20 éves vagyok, sajnos ott...

20 éves vagyok, sajnos ott hagytam a gimit már az első évben. Most felnőttképzésen el szeretném kezdeni megint, Pesten melyik iskolába vennének így fel? (hogy nincs meg az első évem se)

Figyelt kérdés
8 általános persze meg van, az majdnem kitűnő eredménnyel végig. Sajnos a gimit már első évben ott hagytam, családi okok miatt. De most jöttem rá, hogy tanulni szeretnék, ezért keresek egy iskolát Bp-n, ahol az érettségit letehetném. Itt olvastam a Dózsa György Gimnáziumról(15.kerület), hogy 2 év alatt le lehet ott tenni. Néztem a honlapjukat, de nem működik. Én is letehetném így, vagy csak azok, akiknek már 1 vagy 2 évük megvan a gimiből? Ha valaki ismeri ezt az iskolát megírhatná, hogy megy a felnőttképzés.
2010. aug. 29. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szijja! Én szakiskolás vagyok ezért nem ad érettségit.. a szakmát leteszem ami még 2 év, és utána én is esti felnőtt képzésre megyek ami még1x 2 év. De az fontos hogy neked kell fizetned a képzést. Én úgy tudom hogy 1 fél év 15.000 Ft (de nem mindenhol)


Ami változott tavaly óta az az hogy 1-el több tantárgyból kell vizsgáznod, amit te választasz.


Iskolát sajnos nem tudok mondani.. mert néztem hogy az én sulimban azokat tanítják akiknek már van szakmájuk. És néztem más iskolák oldalát is, és ott is az a helyzet. Nem akarsz szakmát szerezni és utána érettségizni?

Általában az első szakképesítés megszerzése ingyenes.


itt egy oldal példának, hírtelen ezt találtam:

[link]

2010. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én itt végeztem 2 éve:

[link]

a szombathelyi tagintézményben, de itt rendesen 4 éves a dolog. nem volt tandíj, csak az érettségiért kellett fizetni.

2010. aug. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó suli!!

[link]

2010. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, körbenézek akkor,hogy hova tudok majd beiratkozni.

Első válaszoló: szívesen tennék le szakmát is, de azt gondolom csak sima nappalin lehet. Arra nem tudok menni,meg szerintem nem is vennének fel ennyi idősen elsősnek. Nekem most az érettségi a fontos,ha nem is 2 év alatt,hanem 4, de így is már kissé megkésve lesz meg.

Az érettségiért amúgy mennyit kell fizetni? Gondolom nem egy egetverő összeg.

2010. aug. 29. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!