Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi után rezidensképzés, PhD?

Orvosi után rezidensképzés, PhD?

Figyelt kérdés

Aki ért hozzá vagy már túl van akár csak az egyiken leírná, hogy mi a menete a jelentkezésnek, stb?

Lehet párhuzamosan, rezidensképzés mellett phd-t csinálni, vagy mindenképpen egyiket a másik után kell (ha szeretne az ember)?

Mikor, hogyan kell jelentkezni? Mikor tudjuk meg, hogy felvettek-e egy adott munkahelyre?



2021. aug. 3. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Külön kell jelentkezni egyikre is, másikra is. A rezidens hivatalosan nyáron derül ki, de ha bedolgoztad magad valahova a gyakorlatokon, TDK-n, általában már tudhatod előre, ha felvesznek szívesen. A PhD talán valamivel előbb derül ki. Ezekre most nem emlékszem pontosan. PhD-t rezidensi mellett egyéni felkészülőként csinálhatsz. Szoktak ilyesmit, de amúgy megterhelő, mert a rezidens az osztály amolyan csicskása, sokat ügyel, lót-fut, dolgozik, és még emellett kellene ugye kutatni is...csúsznak is soka. Ez nem összevethető azzal, amikor valaki főállásban kutat, igaz, kevesebbért sokkal, mint a rezidensi fizu.Sokan csúsztatva csinálják a két dolgot, általában PhD-val kezdenek, aztán vagy teljesen meg is csinálják, vagy a fele után átmennek egyéni felkészülőnek, és belépnek a rezidensi képzésbe. Hátránya, hogy kijössz kicsit a klinikumból, meg érettebb emberként kell hozzászokni a kórházi hierarchiához, aminek PhD-vel is az alján állsz kezdő rezidensként, főleg a külsős gyakorlatokon. Előnye, hogy meglesz a PhD, ami előnyös a későbbiekben, és koncentrálhatsz a rezidenskedésre.
2021. aug. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 köszi! Nem "klinikai", hanem inkább diagnosztikus szakmában tervezek dolgozni, szóval az "osztály csicskása" dolog és az állandó ügyelet talán annyira nem fog játszani, bár így is nyilván lesz dolgom rezidensként is.
2021. aug. 4. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem, miről beszélsz. Mi az a nem klinikai, inkább diagnosztikus szakma, ahol nem kell sokat dolgozni az osztályon?
2021. aug. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Labororvos, klinikai mikrobiológus, patológus, igazságügyi orvostan vagy bármi hasonló, ahol nem közvetlenül gyógyítod a betegeket (bár ügyelet nyilván ezeknél is van).
2021. aug. 5. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ezeknél lényegében mindegy, melyikkel kezdesz, mert valószínűleg lesz időd kutatni, eleve pl. a mikrobiológiánál van egy szabadon felhasználható év a képzésben, ami ki is marad, ha van már egy PhD-d. Ilyen szaknál azt érdemes figyelembe venni, hogy rezidensként jobban keresel, ugyanakkor a kutatásba nem nehéz belefolyni, mivel ugyanazon a helyen van az intézetek alapkutatása, mint a diagnosztikai tevékenysége, nem rohangálsz a kórházi munka és a labor közt. Szóval ezeknél (legalábbis mikrónál és szerintem labormedicinánál is) érdemes a rezidensséggel kezdeni, és egyéni felkészülőként PhD-zni, mert anyagilag jobban jársz, és nem olyan nehéz összeegyeztetni a munkát a kutatással, mint a kórházi szakmák esetében. Ezeknél az ügyelet is inkább behívós szokott lenni, nem olyan, hogy ott ülsz éjszaka akár van anyag, akár nincs. Ugyanakkor a rezidens képzésnél jelenleg még ezeknél is vannak olyan kötelező kórházi elemek, amikkel pár hónapra bedobnak a betegellátásba (sürgősségi, mentőzés, különböző osztályokon munka.) Érdemes diploma után azonnal letolni ezt.
2021. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!