Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Data Science, adatelemzés -...

Data Science, adatelemzés - Corvinus Üzleti Adatelemző, KÜRT Data Science, MIT Micromasters Stat and Data Science - vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretném magam továbbképezni Data Science témakörben, kicsit komolyabban, mint az online gyorstalpalók.

A végzettségem MSC gazdasági területről, és valamennyire tapasztalt kódoló vagyok. Így inkább a mat/stat tudás felfrissítése és a spec módszerek felszedése a célom. Később pedig, hogy ilyen területen helyezedjek el, vagy a szakmám és ezek határterületén, lehetőleg külföldön.

Viszont már elég idős vagyok (30 közepe) és úgy érzem, most nincs bennem erő / elég sok anyagi forrás és szabadidő egy full MSC képzéshez.

Ezeket a képzéseket néztem ki, amik talán időben és pénzben beleférnének:


[link]

[link]

[link] -> üzleti adatelemző


Ezekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, véleménye? Esetleg más hasonló jellegű képzést tudtnátok ajánlani?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. júl. 3. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok.


Sokan azt mondják, nem kell ehhez semmi képzés, csak el kell kezdeni. Ha ez a terved, akkor az a javaslatom, hogy várj pár napot, amíg 10 dollár lesz egy kurzus a Udemy-n, és fizesd be magad egy José Portilla kurzusra. Nagyon jó instruktor, érthetően magyaráz. (Most éppen teljes áron vannak a kurzusok, de pár naponta kezdődik egy-egy újabb akció és akkor 10-12 dodó lesz.)

[link]


Alapozásnak egyébként a legjobb Andrew Ng kurzusa a Courserán. Ez csak 70 dollár, de mindent alaposan a szádba rág. Googlizz rá arra, hogy “stanford machine learning coursera”.


Másfelől az a személyes véleményem és tapasztalatom, hogy BS hogy ehhez ne kellene komoly, egyetemi szintű képzés. Főleg statisztikából. Oké, hogy Scikit-Learn algoritmusokat próbálgatni nem egy atomtudomány, de ha igazán megbízható adattudós akarsz lenni, akkor nagyon mélyen értened kell, hogy mit csinálsz. A klasszikus gazdasági képzések statisztikája ehhez babapiskóta…


Ahol még képezheted magad:


- Ha van rá 10-12 ezer dollárod, akkor keresgess csak online kurzusokat. A Couerserán vannak pusztán online MSc kurzusok, például az orosz HSE egyetem elég jó és a kurzusai atom jók. Egyesével is végezhetők amúgy a Courserán, ha nem vagy a szakra beiratkozva. Vannak más lehetőségek is, én innen választottam egyet… [link]


- olcsóbbak az Emeritus kurzusai (3000 dodó), ezeken top Ivy League amcsi egyetemek (MIT, Columbia) hirdetik a kurzusaikat. Magas színvonalúak, nívósak, húzósak.

[link]


- A magyar képzéseket nem ismerem. De a legjobb feltehetően (nem számítva most az elte proginfó vagy bme mérnökinfók specializációit, amik valszeg szintén jók) az elte survey statisztika és adatanalitika mesterszak (csak ez nappali sajnos). A corvinus most indult képzéseit nem ismerem.


Nehéz eldönteni, mi a jó módszer, vannak még fél éves bootcampek is. Én a magam részéről többféle módszert tolok a fentiek közül párhuzamosan, és találtam gyakornoki állást is.

2021. júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Az első válaszoló jókat írt.


Annyit tennék hozzá, hogy a corvinusos képzés gagyi, ennek a pénznek a töredékéért találsz jó kurzusokat a neten.

2021. júl. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

Data Science alatt sokszor azt értik, amit te már matekból/statisztikából megtanultál egy gazdasági szakon, csak át kell ültetni gyakorlatba. Hipotézisvizsgálat, korreláció/regresszió vizsgálat, konfidenciaintervallumok, eloszlásfüggvények, anova stb.

Én is tök meglepődtem, hogy jééé, ezeket már hallottam valahol, csak mondjuk arról nem volt fingom sem, hogy ez mondjuk egy Python vagy R programnyelvben mire lehet használni.

Andrew Ng kurzusát én is ajánlom, Stanfordon oktatott, szóval nagyon jó anyaga van.

Magyar képzéseket nem nagyon ajánlom, sem a Corvinus sem az IBS képzését. Az ELTE Survey statisztika és adatanalitika képzése jó állítólag.

2021. júl. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!