Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak én érzem magam átverve?...

Csak én érzem magam átverve? Ennyire buta lennék?

Figyelt kérdés

Tudtam korábban is, hogy vannak különböző típusú iskolák. De csak most állt bennem össze, hogy egy sima gimnáziumi értségivel,a mi elég jó lett, azt nem mondom hogy kiváló, de irodalomból például oklevelet is kaptam az értségi mellé. Emelt töri értségim van és médiából is érettségiztem. Voltak 5-öseim néha de többnyire 4-eseim voltak némi 3-assal. Ezt csak azért mondom mert tanultam, mást nem mondtak ez volt a feladat, kínszenvedve végigcsináltam. Érettségi elött derült ki hogy diszes vagyok, nehezen megy a számolás és a helyesírás is. Pedig sokat olvastam, olvasok. Ha hangosan kell olvasnom az is borzalmas. Egy tanár se vette észre hogy valami nem oké, akkor miért pedagógus? Jártam magántanárhoz, de ők sem, vagy talán beszéltünk róla egynél? Már nem is tudom... mind1. Lényeg, hogy mindig kegyelem kettesekkel és sok sok könyörgéssel és nyalizással mentem át matekból. Sokat szenvedtem vele, persze mindenki azt gondolta hogy leszrom.

Amit mondanék: csak én érzem magam becsapva? - Küzködve de leéretségiztem, van okj-m, mégis nem rég állt össze, hoyg ezzel nem megyek semmire. Hihetetlen ez a rühes ország. Ha szakmunkásba megyek már rég előrébb lennék, gondoltam talán valami értelmiségi szerü munkát végezhetek de már ez is kiváltság ebben az országban. Az álmaimról lemondtam. Becsapva érzem magam mert mindig azt mondják hogy tanúljá, de hogy hogyan meg minek azt nem. Nem adnak életstratégiát, nincs életpálya modell. Csak a mutyi, a maffia, és a prolik boldogulnak. A rendszer mindenkit ledarál. 25 vagyok és kétségbe vagyok esve mert nem tudom mihez kezdhetnék... A prolik között nem bírnám ki, a továbbtanulásra esélyem sincs. Már csak az alapitványok és állami helyek csökkentése miatt is. Nem látom a jövőmet ebben az országban.

Úgy érzem nekem ezt se álltalánosban se gimiben nem magyarázták el érthetően, hogy egy gimis értségivel semmire nem mész, ha nem tanúlsz tovább. Bár szerintem az egyetem is rémálom. Egy kicsit belekóstoltam. Fizetősön. Én értem hogy a tudás, hatalom és ezért fizetni kell, de ami megy ebben az országban az a hülyítés, az értékteln tudás átadása, okj-diákhitel nettó lehúzás. Ráadásul ami rendszer van az is rossz, gyakorlatilag kiől minden ambiciót mire eljut az ember a mester diplomáig vagy a doktoriig.


Végig csináltam becsülettel az oktatási rendszert 12 év + pár okj. És semmit nem érek vele, sehova nem vesznek fel de farkas flóri éretségi nélkül ott ül a parlamentben. A bicska kinyílik a zsebemben. Annál si inkább mert mig egyetemen voltam volt pár ö-ös beadandóm. Tehát menne nekem ez de fizetni nem bírtam önerőből, munka mellett. Volt hogy nem is aludtam akkoriban. Itt direkt tanulatlan tömeget faragnak gyártanak az alsóbb társadalmi rétegekből. Lassan vagy már most is a tanulás és a jó végzettség csak az elitt kiváltsága lesz, mint valamiféle posztmodern arisztokrácia megspékelve az újfeudalizmussal. Cégekhez is csak ismerőst havert vesznek fel.


Egyébként rég kiégtam. Enervált vagyok de azért néha elkap egy-egy pánikroham, hoyg mi lesz velem.


És akkor vagy az van hogy a proli hör9g hogy minek tanúltál, na megérte? hehe... vagy az értelmiségi lefitymálóan azt mondja lám-lűm tanulni kellet volna...



2021. jún. 21. 10:55
A kérdező szavazást indított:
Ugyan ezt érzem. gyülölöm a rendszert.
Boldogulok a rendszerben. Jól érzem magam.
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

A szavazás eléggé karcsú lett, vagy az van hogy szar a rendszer, vagy az hogy boldogulok. Olyan opció, hogy ugyan nem boldogulok, szar az életem, de nem a rendszert okolom hanem belátom hogy csak én tehetek róla miért nincs?


Egyébként miért kell annyira diploma szerinted a boldoguláshoz? Van OKJ-d, rengeteg ember jól él azzal is. De még anélkül, érettségivel is ezer és egy helyen lehet dolgozni, elfogadható fizetésért. Mekiben krumplisütéssel lehet kapni akár 140-150 nettót vidéken, és ahhoz tényleg semmit nem kell tudni. Vagy lehet menni az építőiparba segédmunkásnak, oda a 8 elemi sem elvárás sokszor

2021. jún. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Végig tanultam 12 évet + okj nem fogok épitőiparban síkhülye proli emberk közt olgozi azt azért nem. Gyárban még talán....


egyébként okj-val se mész semmire, nem veszik komolyan. Fizetés? Miről beszélsz? Nézd már meg a "rothadó nyugatot". :DD

2021. jún. 21. 11:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a Te sikertelenséged nem jelenti automatikusan a rendszer hibáját.


A továbbtanulásodat te döntötted el. Sokan mindenféle diszes papírral érdekes módon el tudtak végezni egy alapképzést a felsőoktatásban és normálisan fizető állásuk van. Ha megfelelő eredménnyel érettségizel akkor államilag finanszírozott képzésre is bekerülhetsz. Te elmentél okj tanfolyamokra, ami becsülendő dolog, de az okj papír megléte nem jelent automatikusan havi 1 milliós fizetést.

2021. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Túl magasra teszed a lécet. Szinte mindenki tanul 11-12 évet közoktatásban. Az,hogy van egy szakmád az szintén alap. Olyat kell/kellett volna tanulni,ami keresett. Rengeteg okj van/volt, amivel lehet is állást találni. Ilyen hozzáállással nem igen fogsz előrébb jutni.
2021. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon érdekel, hogy milyen OKJ-d van, hogy ennyire nem tudsz vele elhelyezkedni.


Az pedig csak egy sztereotípia, hogy sokan önköltségesen végeznék az egyetemet. A magyar hallgatók 85%-a állami finanszírozással tanul.


Egyébként jópár szakma van, ahol matek nélkül is korrektül/kifejezetten jól lehet keresni. Mások hibáztatása helyett kezedbe kellene venned az életed!

2021. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Te fidesznik: szövegértés én voltam fizetősön. Milyen sztereotipiáról beszélsz?
2021. jún. 21. 13:37
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Azért az nyugodtan leírhatnád hogy milyen OKJ, mert kurvára nem mindegy.
2021. jún. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem fogja, mert akkor kiderülne, hogy valami teljesen hasztalan villamoskerék-pumpáló OKJ-t végzett, aminek semmi haszna nincs. Plusz kibukott az egyetemről is.


De építkezésekre nem megy, mert ott prolik dolgoznak. Mégis sokszorosát keresik annak, amit ő. XD

2021. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

Képzelj el egy játékot.


A játékban lenne A, B, C, D, szint. A játékos az "A" szinten kezd és pontok gyűjtögetésével lehet jutni a következő szintekre. A pontok mellett lenne a játékban pénz. Minél magasabb szinten van valaki, annál több pénzt tud keresni naponta.


A játékos úgy gyűjthet pontokat, hogy különböző értelmetlen szám és karaktersorozatokat "magol be" és "böfög vissza", amikor a játék kéri.

Ha elegendő pont gyűjt a játékos, akkor a következő szintre juthat és az addig visszaböfögött információkat már nem kell soha többé tudnia. Csak azért kellett megtanulnia, hogy legyen valami kihívás és ne juthasson mindenki csak úgy a következő szintre.


A valóságban is ezt érzem. Vagyis átverve érzem magam.

Tanultam ugyan hasznos dolgokat iskolás éveim alatt, de nagy részére már nem emlékszem és csak azért kellett megtanulnom, mert a következő szintre kellett jutnom. Mintha mesterségesen generált akadályokat tolnának az ember elé.

Egyszerűen fogalmazva csak sz*patnak, mert ha nem sz*patnának mindenkit sza**á, akkor sokkal többre vihetné az átlagember.


Sokkal hatékonyabb is lehetne az oktatás 2x ennyien is mehetnének egyetemre . De mesterségesen nehezíteni kell az emberek és az ország előrehaladását. Ennek miértjére nem tudom a választ.


Hirtelen a kriptovaluta bányászat jutott eszembe még. Ha túl könnyen bányásznak a bányászok, akkor mesterségesen nehezítik a bányászást, hogy a kriptovaluta emiatt ne értéktelenedjen el.

Hát az emberek "okosodását" nem kellene feleslegesen akadályozni, mert az a fejlődésünket is korlátozza.

2021. jún. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Sokkal hatékonyabb is lehetne az oktatás 2x ennyien is mehetnének egyetemre"


És ettől lenne hatékonyabb az oktatás? Így is szakmunkásból van hiány, nem diplomásból. (igen, bizonyos területeken diplomásból Is hiány vaN, de összességében a diplomások teljes számát nézve pont hogy túl sokan vannak)

2021. jún. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!