Mit vesznek figyelembe a főiskolák, egyetemek? (11. év vége, és 12. félév, vagy 11. év vége és 12. év vége? ).

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, és igazából nem tudom, hogyan működnek a dolgok. A pontok számítása miatt kérdezem, hogy mind a 2 évben az év vége számít, vagy 12.-ben már a félév?
2010. aug. 25. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A félév nem számít semmikor, csak a két utolsó év vége.
2010. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

11. év vége, 12. év vége + az érettségi


továbbtanulástól függ, hogy melyik érettségi tárgyat fogják neked nézni


Itt van egy példa a pontszámításra: [link]


Ha esetleg nem akarsz belemélyülni, itt a kalkulátor: [link]

2010. aug. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt sokan rosszul tudják és rosszul is írják ide le.

Változott a rendszer. Idén úgy volt, hogy a beszámítandó tantárgy utolsó 2 év végi eredményét. Tehát ha ez matematika (és matematikát 4évis tanultál) akkor a 11- és 12.év végét számítják be. DE ha ez például földrajz (ezt sok helyen csak 9-10.ben tanítják) akkor a 9.-10. év végi eredményt számítják be.


Remélem tudtam segíteni.

Sok sikert!

2010. aug. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, gondolkodj már. Szerintem ki hiszi azt, hogy minden tantárgyból az utolsó két évet nézik, mikor valamelyiket nem is tanulod addig. Ez teljesen evidens, hiszen nem is tudnak mást nézni.
2010. aug. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!