Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mentőtiszti főiskolát...

A mentőtiszti főiskolát mennyire nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés

Sokan kiesnek? -mármint aki tanul rendesen, azok közül is esnek ki?

Valószínűleg fel fognak venni, jó eredményeim lettek.

Van valakinek személyes tapasztalata?



2021. jún. 4. 21:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagyis tudtommal egyetem, nem főiskola
2021. jún. 4. 21:50
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megijeszteni, de az összes orvos- és egészségtudományi szak közül ott a legnagyobb a lemorzsolódás. Fel kell kötni a gatyát, ha oda mész.


Nem személyes tapasztalat, de jó pár ismerősöm jár(t) oda és mind azt mondják, hogy kemény az élet. Szinte mindegyikük csúszott, páran ott is hagyták, pedig értelmesek és szorgalmasak.

2021. jún. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Így, ahogy a kettes mondja.

Nekem is van ismerősöm aki ott végzett és azt mondta, hogy 80-an kezdték el, de a végén 3 ember kapott diplomát. Nagyon kemény és nehogy azt hidd, hogy a tömény tananyag miatt, hanem a sorozatos lelki terhelés miatt.


Van egy mentős barátom, ő oktat mentőtiszti főiskolán és azt állítja, hogy saját meglátása szerint rengetegen beülnek úgy, hogy valójában fogalmuk sincs mi az amit tanulnak. Aztán amikor először megjelennek az első részletek a szakmáról, akkor kezdődik el egy hatalmas szórás. Ez a 2.évig tart. Aki a második évét is elvégzi abból az esetek döntő többségében már mentőtiszt lesz valamikor.

2021. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem nem hullok ki...

Beszéltem egy tanárral, aki mentőtiszt, azt mondta, hogy több tanítványa is ment oda, és a többség elvégezte, nem annyira nehéz. Ezzel ellentétben ismerősök azt mondták, hogy nagyon nehéz. Volt olyan aki azt mondta, hogy annyit kell a 4 év alatt tanulni, mint orvosin 6 év alatt... ez utóbbi mennyire igaz?

2021. jún. 6. 22:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 a hármas hozzászóló vagyok.


Ehhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy iskolafüggő is, én a Nyíregyházán található DE-EK karáról nyilatkoztam. Ettől függetlenül lehetséges, hogy a PE-ETKn jobb ez az arány.


Valóban rengeteget kell tanulni, és igen. Aki mentőtisztit el tudja végezni, az az orvosira is képes de mégegyszer hangsúlyozom, nem a tananyag fog ki a hallgatókon, hanem a mentális terhelés és a szakma velejárói. Ezek már az első gyakorlatokon kiderülnek általában, bár emberfüggő. Amit először gyakoroltok, az a pelenkázás és magatehetetlen idősek ellátása. Itt nyilván nincs vér, viszont van halott és mentálisan megterhelő lehet.

Aztán van még a patológia, ott már van látvány és szag, viszont lelki megterhelés annál kevesebb. A legjobb az egészben, hogy amikor halottat boncoltok akkor zsákbamacska módszer működik. Azt a boncolást kell végignézni, ami éppen soron következik. Akár egy külsőleg tiszta elhunyt is lehet, de akár olyan is aki baleseti halott és élettel összeegyezhetetlen sérülései vannak. A szórás itt is nagy.

Ami valójában pedig a legfontosabb, az a kivonuló mentő gyakorlat. Na itt minden eldől. Ha itt helytállsz akkor el fogod tudni végezni. Ez a második évben kezdődik.


A tananyag miatt nem jellemző a kihullás. Persze előfordul, de aki emiatt hullik ki, valójában sose gondolta komolyan.

2021. jún. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Egészségühyi iskolába járok, sokat voltam gyakorlaton olyan helyen, ahol magatehetetlen idős betegek vannak. Nem egyszer pelenkáztam, hányást takarítottam, olyan ágyneműt húztam át, ami a beteg testnedveivel át van itatva. Ezeken kívűl volt lehetőségem végbél, illetve gyomortükrözés megtekintésére is. Láttam olyan mély sebeket, hogy a csont látszott, volt olyan, hogy nekem kellett átkötni, meg lefertőtleníteni (ez a beteg kezén volt), illetve dekubituszt láttam, és abból is rengeteget.

A látvány nem zavar, a szag is csak akkor, ha pelenkázás után erős illatú popsitörlőt kell használni, mert az keveredik a széklet szagával (nem fedi el a széklet szagát, csak elkeveredik vele, ami sokkal rosszabb, mint ha szagtalan kendőt használnánk)

Boncoláson nem voltam még, de majd kiderül akkor, hogy hogy birom a szagokat.

2021. jún. 7. 08:59
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 Akkor nem lesz probléma.


Szerintem menni fog. Bár a kivonuló mentőgyakorlatok fognak csak tutit mondani.

2021. jún. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Én oda jártam, 69-en kezdtük 4 en végezték el időben. Ha valaki mentőapolokent dolgozott már, nagy előnyre tett szert.

Szerintem az nem igaz, hogy, mint az orvosin 6 év alatt, annyit tanulunk négy alatt. Az igaz, hogy van, amit az orvosi egyetem szintjén tanulunk, de ez aztán leszűkül a sürgősségi orvostanra, ahol többet fogunk tudni, mint egy általános orvos. A mennyiségre szubjektíven azt mondanám, hogy nehéz annyira egy félév, mint az orvosin, de amíg nem jártam mindkettőre, ez eléggé kétségbe vonható. Én könnyen tanultam mindig is, de azért az első évben meglepődtem, hogy napi 8 órákat kell tanulni egész vizsgaidőszakban, úgyis, hogy az évkozbeni zh-kra is tanultam jól sikerültek.

2021. jún. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Oda járok. Nehéz, de nem (csak) a tananyag mennyisége miatt. Én SE-re járok, itt nagyon szigorú oktatóink vannak, ami persze érthető, hiszen a későbbi munkánk során emberi életek forognak majd kockán, és kis hiba is végzetes lehet. A szigorú oktatók alatt pedig azt értem, hogy vizsgán (gyakorlatin) tényleg elég annyi, hogy félrenézel intubálás közben, vagy nem kérdezed meg szituációban, hogy biztonságos-e a helyszín, és már mehetsz is Isten hírével, várnak a legközelebbi vizsgaalkalmon. Nagyon idegesítően apró dolgokon is meg lehet csúszni sajnos, de az biztos, ha elvégzed, kötélidegeid lesznek. :)
2021. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A mentőtiszt szak nehéz, hiszen a sürgősségi betegellátás területén kell majd helytállniuk. Ez a terület alapvetően nehéz, hiszen sok területet önmagába foglal. Egy kicsit minden területhez is érteni kell és akadnak olyan területek, amelyekhez nagyon is!


A tananyagot sem mondanám könnyűnek, hiszen gyógyszertan, EKG-ismeretek, belgyógyászat, gyermekgyógyászat, szülészet, és egyéb fontos orvosi tárgyakat kell majd kellően magas szinten elsajátítaniuk ahhoz, hogy a kivonulások alkalmával fel tudják állítani az iránydiagnózist, és a kórképnek megfelelően el tudják látni, stabilizálni tudják a beteg állapotát. Ez egy komplex, rendszerszintű gondolkodásmódot igényel, ahol fontos a sorrend és a lépések megtervezése.

2021. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!