Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A velem történtek azt jelentik...

A velem történtek azt jelentik, hogy teljesen tehetségtelen vagyok a művészethez?

Figyelt kérdés

Jelenleg a Jaschik Álmos Művészeti Szakgimnáziumban tanulok. Nem szeretem. Nem tanultam eddig ott semmit a művészeteken belül. A felvételi pontok alapján volt, nem a rajz tehetséget nézték. Szerintem csak a jegyeim miatt vettek fel.


Jelentkeztem a Kisképzőbe is. Oda 8. osztályban nem vettek fel. Fejleszteni kezdtem magam és minden nap rajzoltam. 2021. Januárjától minden nap napi 2 rajzot/festményt csináltam. Fejlődtem.


Megpróbáltam az átjelentkezést a Kisképzőbe. Most sem vettek fel. Azért nem vehettek fel, mert egyszerűen nincs érzékem a művészethez és pocsék vagyok benne. Mondjuk nem tudom az okot.


Rosszul érzem magam. Valószínüleg tehetségtelen lehetek, ezért nem vettek fel. Nem akarok csak egy fejkvótás gyerek lenni a Jaschikban. Nem hiszem, hogy lenne tehetségem.


Azért vannak bennem ezek a gondolatok, mert a Jaschik nem tanított nekem semmit, ami segítene a szakmámban. Nincsenek eszközök és nem volt semmi elmélet sem. Féltem, hogy így nem lenne jövőm, mert nem tudnék semmit. Átjelentkeztem, mert a Kisképzőbe ugyan csak művészetre alkalmas emberek járnak, de legalább tanítják őket és eszközeik is vannak.


Azon gondolkozok, hogy abbahagyom a művészetet. Lehet végleg. Félek, hogy csak elvesztegetném az életemet és semmi hasznosat nem tudnék csinálni. Nem hinném, hogy lenne tehetségem. A történtek után pláne ezt érzem és őszintén szólva nem akarok már a művészettel kapcsolatot. Eddig sokszor leszóltak, kikezdtek, mert mások rossznak gondoltam. Nem tartottam magam rossznak, de ezek után csak erre tudok gondolni.


Tényleg nem lenne tehetségem?

Hagyjam abba az egészet és lépjek ki a művészeti gimiből is végleg?

Nem akarok szégyen lenni az életben, ahogy az iskolában sem.



2021. márc. 4. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell kilépni, tanulj csak. Hobbinak még jó lehet, gimi után is fejlesztheted magad és később jelentkezhetsz egyetemre. Nem muszáj gimi után, azt bármikor lehet. Ha nem nagy kérés, megmutatod nekem pár alkotásod? Akkor kicsit többet is tudok mondani.
2021. márc. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7%

Látszik, hogy nem vagy kreatív, talpraesett. Lehetnél te akármilyen iskolában, utána munkát nem találnál.


Az iskolába se kell bejárni most, rengeteg időd van tanulni mindenféle elméletet, technikát és a megvalósításra, kipróbálásra is van időd.


Az iskola semmit nem számít, a középiskola főleg. De most komolyan, ki a gedcit érdekel, hogy te hol végeztél. Én az önéletrajzomba bele sem írom, olyan felesleges. Az számít, hogy te mit tudsz, azt pedig az dönti el, hogy te mennyi munkát teszel bele. Az iskola lehet egy mankó, de ha a legszarabb suliba tanulnál hidegburkolónak akkor is dolgozhatnál később abban a szakmában ami most is érdekel.

2021. márc. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves Második Válaszoló!


Köszönöm a kedvességet! Technikákat tanultam, csak a tradicionális rajzolásban. Volt rá időm. Az viszont érdekes, hogy úgy tanuljam meg a szakmámat, hogy nekem nincs hozzá eszközöm (megfelelő számítógép/laptop, amin a programok tudnak futni), de még az iskolának sem. Jó lehet úgy megismerni a számítógépen létező programot megtanulni, hogy nincs eszköz.

Nem arra értem az iskola milyenségét, hogy mi a neve. Igen, a legszarabb iskolába is járhat az ember. Érdekes módon az alap tárgyak tanulásával nincsen bajom, pedig arra is lehet mondani, hogy mi nem okés. Nem az iskola neve miatt írtam azt, amit. A tudás hiányától tartok. Hogy tanuljak, ha nincs bakker mivel? Tutorial-t lehet nézni, attól még én nem tudok kivitelezni, mert nincs mivel. Aztán mit mondok az állásinterjún? Tudom, de amúgy sosem csináltam a gyakorlatban? Egy iskola ad gyakorlatot, amíg nem tudok eszközt szerezni. Az meg alapvetően nem akadály, ha az elején otthon nincs eszköz, mert az iskolában lehetne tanulni. A baj az, hogy az iskolában sincs eszköz és valószínüleg nekem sem most lesz. Ha (esetleg!) a munkakezdős korszakban szerzem meg az eszközt és csak akkor kezdhetek el a gyakorlatban is tanulni, akkor éveket csesztem el a gimiben, de legalább még nem tudok elkezdeni a szakmában dolgozni. Megéri.


Azért gondolkoztam a “pálya elhagyásán”, mert eddig akit kérdeztem, az azt mondta, hogy enyhén szólva nem jó amit teszek. Na meg, most nem dől össze a világ, mert gimnazista vagyok. Inkább most váltsak irányt, mintsem hogy fel se tudjanak venni egy egyetemre. Az volt a bajom, hogy nem tudtam eleget kezdeni a kapotakkal a jelenlegi iskolámban, ezért át akartam menni. Elkezdtem, de a jelenlegi tudásom SE elég, hogy egy szájbakent felvételin felvehetőnek bizonyuljak. Na meg, elnézést, hogy kifogásolom, hogy nem létezik a szakmám oktatása a jelenlegi iskolámban. Nem arról van szó, hogy van, de a milyensége milyen. Az a baj, hogy SEMMI nincs. A szakma tanulás nem olyan, mint a matematika, hogy általánosban tanultad, de a gimiben meg előzetes háttértudással vagy “magadra hagyni”. A semmiből érdekes építkezni. Akkor mivel kezdjem? A szakmámnak is van 5 ágazata, és mindegyiknek megvan a maga tudnivalója. Jó formán azt sem tudom, hogy minek tudnék utána nézni. Akitől meg segítséget kérek, az annyit mondd, hogy tudatlan vagyok. Meglepő, ezért kérdezek. Utánanézek, de mondom, szoftverhasználat eszköz nélkül csodás.


Na meg, ha nem vesznek fel a tehetség hiánya miatt, akkor megéri tanulni? A felállás az, hogy ezzel jelzik, hogy nincs érzékem a dologhoz. Tanuljam meg azt, ami a szakmában követeli a tudáson túl az érzéket? Lehet, hogy tudom a szakma alapjait, de ha a kutyának sem kell, mert nem vagyok tehetséges, akkor ugyan ott vagyok.


Szerintem érthetőek az aggodalmak. Most derüljön ki egy ilyen helyzetben, hogy nem kell ezt erőltetni. Inkább most tudjam meg ezt, akár egy eszköz-/oktatáshiány miatti váltás akaratától. Magamnak akarok jót, még ha az egy felismerésbe is telik.

2021. márc. 4. 10:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én rajz tagozatos gimnáziumba jártam, heti 6 rajzóránk volt, állandóan rajzoltunk és hasonló tevékenységek. Mégis, aki művészeti pályára akart továbbmenni, az különórákra járt, profi felkészítő tanfolyamokra vagy művésztanárokhoz. Sokan nem voltak közülük tehetségesek, de szerencsére pont a rajz is egy olyan ág, amiben még ha csak önmagad gyakorolsz is - vezetés nélkül - úgy is fejlődsz. Így szorgalommal simán ellensúlyozható az esetleges "tehetség" hiánya. Persze ehhez kell az, hogy szeresd a szakmát. Szerintem EZT kell megbeszélned magaddal, hogy önmagáért szereted az alkotást vagy valami remélt hozadékáért?!
2021. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a családneved nem csengett túl ismerősen nekik...
2021. márc. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!