Igazságügyi igazgatási, munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási vagy közigazgatásszervező?
Tudom, sokan gondolják időpocsékolásnak ezeket a szakokat, de szeretném jelentkezésnél megjelölni valamelyiket (akár többet). Esetleg ha ért hozzá valaki, hogyan rangsorolnátok őket? (Elhelyezkedés szempontjából, esetleg nehézségi szint)
Előre is köszönöm a válaszokat!
Vannak, csak azt is tedd hozzá, hogy azoknál sokkal nagyobb is a szűrő meg a kibukás. Azt meg nem gondolhatod te sem komolyan, hogy a közigazgatásban ennél magasabb képzettség feltétlen kellene. Nem lehet mindenki ott sem jogász.
Mellesleg nagyon sokan rendőrségtől, honvédségtől végzik ezeket a szakokat előrelépés miatt, plusz pl. igazságügyiről menni lehet kriminológiára, ami nem is egy rossz szak, az tényleg ad egy elméletiesebb tudást.
Illetve kb. 4-5 féle mesterképzésre el tud menni ezek után, amik tovább bővítik a tudást.
"Semmi használható szaktudásod nem lesz, csak kapsz egy állást, ahol betanitanak arra, hogy sablondöntéseket hozz, formalizált kérelmek alapján."
Elmondanám, hogy egy átlag jogász is ezt csinálja egyébként.
Aha, szóval akkor a közigazgatási jog (400 oldalnyi tankönyv), Büntetőjog 1-2, Polgári jog 1-2, Államelmélet, jogtörténet, Munkajog, pénzügyi jog, EU ismeretek szerinted alibi tárgyak? Ezeket tanulja pl. egy igazságügyi igazgatási szakos. Innen, ha ugyanazon egyetemen jogásznak akarsz később menni, a tárgyak 2/3-át be is számítják, és már nem 5 éves lesz a jogász szak.
Annyiban van igazság, hogy kár volt az igazgatás-szervezőt ígx kettészedni, az önmagában egy stabil szak volt, amivel a közigben bárhová mehettél, ez tény, de így sem teljesen haszontalan tudás. Nem tudom a kérdezőnek mi a célja, ha nem szándékozik 5 éves jogászt végezni kapásból (amivel önmagában ugyancsak gépies hivatali sablonmunkát fog végezni, ha nem megy tovább ügyvédi, vagy ügyészi, bírói pályára, de az megint rengeteg idő és jó kalcsolatok), akkor maradnak ezek a szakok. Ezzel a lendülettel, mivel mindenhez kapcsolat kell, akkor tényleg mindegy ha nem csinál semmit, így nem szabad feldogni szerintem. Alapnak, ha nem tudja mit akar, tökéletes. Mindenkinek nem lehet mondani, hogy menjen mérnöknek, informatikusnak mert az a jó, azzal tuti állása lesz.
Az alibi tárgyak alatt az ilyen Államelmélet, Közszolgálati Logisztika, Integritásmenedzsment stb. dolgokat értem, ami semmi releváns tudást nem ad, csak pont arra jó, hogy kitöltse mind a 6 félévet. Mit érsz azzal, hogy megtanulod, hogy II. István király milyen törvényt hozott a serviensekről? Semmit. Én ilyeneket tanultam az NKE-n. Hát ennél annak is több értelme lett volna, ha a tanár futtatott volna velünk 5 kört az épület körül..
A jogi tárgyakról meg aztán ne is beszéljünk ezeknek a szakoknak az esetében. Lebutított, végtelenül leegyszerűsített módon tanítják őket, nehogy megbukjon a társaság fele. Szerinted 2 félév polgári jog mire elég? Jogi egyetemen vagy 5 félévet tanítják és az egyik legkemenyebb tárgy, rengeteg bukással. Igazgatás szervezőn meg a többin meg tanulnak egy kicsit a szerződésekről meg az öröklésről, aztán ennyi is. Én a polgári jog vizsgámra 1 napot tanultam, 4es lett. Jogi egyemeten egy napnyi tanulással nullást kaptam volna. Többi jogi tárgy is egy nagy vicc volt.
Hát egy jogi egyetemen azért kell sok félév polgári jog mert a polgári jog a legbonyolultabb és legsokrétűbb jogág. Egy jogásznál nem az a cél, hogy ne seggghülye legyen az adott jogághoz, hanem, hogy alkalmazni tudja a mindennapi munkája során és képes legyen akár egy több tucat oldalas szerződést is megírni. Ha pedig nem érted, hogy a római jog miért fontos egy jogásznak, akkor még annyit sem értesz a joghoz, mint egy átlag köziges.
Én nem biznék annyira, hogy hosszú távon jobb lesz a közigazgatásban dolgozni anyagi szempontból. A közigazgatás szinte minden országban rosszul fizetett, ez nem magyar sajátosság. A honvédelem más tészta, ráadásul a mostani kormánynak kifejezetten fontos a Honvédség, de az allamigazgatas nem.
"Ha pedig nem érted, hogy a római jog miért fontos egy jogásznak, akkor még annyit sem értesz a joghoz, mint egy átlag köziges."
Ja tényleg nem értem, hogy Julius Caesar meg a Augustus kori principátus miért fontos... de úgy a joghallgatók 90%-a is hasonlóan gondolkodik, persze itt GYK-n csak ilyen fontosodó, kukacoskodó, magukat strébernek mutató trollok vannak, akik szerint még egy filozófia, meg egy 20-ad rangú akármi is nagyon fontos nagyon jó, meg anélkül nem lehetne megélni...
Nekünk polgárjogon annyi volt, amikor én tanultam, hogy az elején meg volt említve, hogy a jogban a közjog és a magánjogra való osztás az a rómaiaktól ered, és ennyi. De ha nem teszik hozzá, hogy Rómából ered, akkor is nyugodtan aludtam volna, ha nem tudom az eredetet, csak azt, hogy van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!