Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igazságügyi igazgatási,...

Igazságügyi igazgatási, munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási vagy közigazgatásszervező?

Figyelt kérdés

Tudom, sokan gondolják időpocsékolásnak ezeket a szakokat, de szeretném jelentkezésnél megjelölni valamelyiket (akár többet). Esetleg ha ért hozzá valaki, hogyan rangsorolnátok őket? (Elhelyezkedés szempontjából, esetleg nehézségi szint)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. febr. 12. 19:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A közigszervező nem egy nehéz szak, vannak jogi, illetve közigazgatási tantárgyak, meg kell tanulni és kb ennyi.

A másik kettőről nem tudok sokat, az igazságügyi igazgatási az kicsit ilyen könnyített jogi szak.

A köziggel kapcsolatban viszont fontos tudnod, hogy ezt elsősorban a közigazgatásban tudod hasznosítani, a versenyszférában kevésbé.

2021. febr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30%
Egyik szörnyűbb, mint a másik. Keress inkább valami piacképes szakot, ezekkel nagy valószínűséggel, szinte biztosan rosszul fogsz keresni és valami lebutított, hótegyszerű munkát fogsz csinálni mérgező közegben, előrelépési lehetőség nélkül.
2021. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
Ezeknél rosszabb szakokat nem is választhattál volna ki
2021. febr. 16. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
23%

Ezek a szakok jellemzően nem adnak nagy mozgásteret, és normális fizetést/illetményt sem.

Igig= Bíróságok, ügyészségek, ügyvédi irodák vagy közig.

Munkaügy és tb= Közig, foglalkoztatási osztályok, ha mázlid van akkor esetleg kkv, de multikhoz már inkább a hr végzettséget preferálják. Szóval a versenyszféra ezzel is necces.

Közigszerv= közigazgatás.

2021. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán miért akar valaki ilyen szakra menni tanulni? Van egy csomó versenyképes szak, ami használható tudást ad. A fenti szakoknál több értelme van egy jó szakmát tanulni.
2021. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
Igen, ezek mind kb lebutított jogász szakok. Mehetsz vele közszférába garantált bérminimumért.
2021. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
58%
Bírom, amikor mindenki lehúzza ezeket a szakokat, meg jönnek, hogy piacképes szakot válassz stb. Megnézném azért, ha mindenki villamosmérnöknek tanulna ki végezné el a közigazgatási feladatokat. Ezekkel a közszférában el lehet helyezkedni simán, nyilván nem félmilliós fizetésért, de nem is egy beledet is kitaposó szak, viszont ad egy jogi alapot, amire tudsz építeni. Innen akár mehetsz jogásznak is, a legtöbb egyetem be is számít simán 2 évet is akár, így olyan 3 év alatt elvégezheted utána a jogász szakot is, de van erre épülő mesterképzés is. Mellesleg a közigazgatás sem annyira rossz. Ott megvan a stabil 8-16-ig munkaidő, nem ölöd meg magad a munkával, és nem feltétle éhbérért dolgozol. Az évek alatt emelkedik a béred, plusz Kafetéria jár, fizetik az utiköltséged felét, megbízási jogcímeken pedig plusz feladatokért van plusz pénz. Nyilván nem egy multicég vezetői pozíciójának megfelelő fizetés, cserébe a legnagyobb válság idején sem leszel leépítve, míg a versenyszeférából csak 2 napig dolgozz sz.rul, a 3. nap találnak mást a helyedre.
2021. márc. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

#7

Igen, nyilván valakinek el kell végeznie ezeket is és nem lehet mindenkiből villamosmérnök, de komolyan megéri éveket szívni egy egyetemen, hogy aztán beülj egy kormányablakba nettó 160-ért, miközben egy gyorséttermi dolgozó is megkeres 200 nettót végzettség nélkül? A közszféránál rosszabbul semmi sem fizet, gyártósori operátor többet keres, mint egy diplomás köztisztviselő.

2021. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk pont egy rossz példát hoztál, mert a kormánytisztviselő nettó 200-at megkeres szinte di9loma nélkül is, a köztisztviselők bére alacsonyabb, de diplomásként olyan 2-3 év jogviszony után már nettó 230 ezer körül megkeresni + kafetéria + egyéb jogcímeken osztogatott jutalmak, megbízási díjak stb.
2021. márc. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
Én közigazgatásban dolgozom és tudom, hogy ezek a szakok fikarcnyit sem érnek. Úgyhogy jogosan lehet ezeket szidni, én is ezért teszem. És ezeknek a szakoknak csak az egyik baja a kevés fizetés. A probléma az is, hogy semmi tudást nem adnak ezek a szakok, gyakorlatilag szellemi szalagmunka az amit végezhetsz ezekkel. Semmi használható szaktudásod nem lesz, csak kapsz egy állást, ahol betanitanak arra, hogy sablondöntéseket hozz, formalizált kérelmek alapján. És igen, igaz az, hogy nem kell mindenkinek vezérigazgatónak lennie, nyílván nem is lesz minden mérnök meg közgazdász az, de szerintem nem baj az, hogy ha itt leirjuk az esetlegesen erre tévedő pályaválasztás előtt álló fiataloknak, hogy vannak ennél sokkal jobb lehetőségek is.
2021. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!