Pontosan miben, mennyire különböznek ezek a mérnök szakmák?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok és már nyakunkon a jelentkezés az egyetemekre, de sajnos még mindig vacillálok a különböző szakok között. Matekot,fizikát és informatikát tanulok emelt szinten és a jegyeim is kitűnőek, tehát nem félek a bekerüléstől annyira. Szerencsére nálunk az online oktatás elég jól bevált. Az érettségi tantárgyak színvonala megmaradt és több időm van rájuk készülni is. A 3 tantárgy egyenlően közel áll a szívemhez, ezért az informatikus mérnök, ahol inkább a informatikára mennek rá és a gépész, ahol az kevésbé van jelen nem tetszenek annyira. Mivel egy elég reálos gimibe járok nem meglepő, hogy a legtöbben informatikus mérnöknek akarnak menni, mivel ők vannak a legjobban megfizetve, de nekem fontosabb, hogy élvezzem azt amit csinálok. Természetesen a cél a BME, ahol 3 szak van, ami felkeltette az érdeklődésemet: Mechatronikai-,Energetikai- és Villamos mérnök. Leírás alapján elég hasonlónak tűntek ezek a szakmák, szóval mégis mennyire és miben különböznek?

2021. jan. 30. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj a kérdéssel, hogy pontosan szerintem senki sem járta ki mindet ugyanarról a szellemi állapotról kiindulva. A nagyjából-t meg nyilván te is meg tudod válaszolni.
2021. jan. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 villanyreszelő ***** válasza:
84%

Szia! ÉN villamosmérnök vagyok, nyilván ezt ismerem a legjobban. Kicsit utána kellett néznem az energetikai mérnöknek, hogy az mit is takar valójában. Úgy látom, hogy a képzésen belül vannak specializációk, amelyeket más-más intézet gondoz. Ezek nagyon különböző szakterületek. Értem ez alatt, hogy az egyik az atomenergetikával, míg mások épület, hő, villamos, vegyipari energetikával foglalkoznak. A mechatronikai mérnök tulajdonképpen vegyíti a gépész, és a villamos szakterületet. A villamosmérnök képzésen belül is vannak specializációk, pl. energetika, automatika, híradástecnika, műszer-automatika. Azt akarom ezzel mondani, hogy még a villamosmérnök képzésen is nagyok a különbségek az egyes szakirányok között, nemhogy az egyes mérnöki irányvonalak között. A mechatronikán gondolom sok a gépészet, a villamosmérnökin elhanyagolható. És ez csak egy példa.

Remélem tudtam segíteni.

Kívánom, hogy döntésedet ne bánd meg, sikeres felvételit, és egyetemi éveket kívánok.

2021. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Na, hát ez volt a nagyjából. :D Amire nem kíváncsi. :D
2021. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Segítek, ami szóba jöhet (szerintem): gépész/villamos/mérnökinfó. Ezekkel a szakmákkal el tudsz helyezkedni, gépészként vagy villamosmérnökként dolgozhatsz az energetikai szektorban, viszont energetikai mérnökként soha nem fognak alkalmazni pl. gyártás területén. A mechatro a gépész és a villamosmérnök között van, igazából mindkettő (vagy egyik sem?!).

Manapság mindenki a mérnökinfót nyomja, ahogy a szaktársaid is (logikusan, hiszen a programozókra óriási a kereslet), viszont említetted, hogy fontos a munkád szeretete, a programozóknál nem ritka pár év után a "kiégés" és a pályaváltás. Egyébként a BME villamosmérnök részén is elég erősen jelen van a programozás rész, szinte már megkerülhetetlen.

Összefoglalva: Ha nem tudod pontosan, hogy merre húz a szíved, válassz egy "általánosabb" szakot, és a képzés során tudsz orientálódni a szíved húzásának irányába. Ne szűkítsd be a lehetőségeidet egy nagyon "specializált" szak elvégzésével. Specializálódni majd tudsz MSc-n.

2021. jan. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%
4: +1. Az is alátámasztja ezt, hogy 2 energetikai mérnök ismerősöm is volt aki egy halom kreditet pótolt azért, hogy villany mscre menjen. Jóval több volt a meló lehetőség és álláshirdetés ezért inkább a jobb lehetőség fele mentek.
2021. febr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan miben? Néha nagyon sokban, néha szinte egyáltalán nem. A villamosmérnök jellemzően 4 fő területen dolgoznak: elektronikai technológia (gyártás), infokommunikáció, villamos-energetika, beágyazott- és irányítórendszerek (automatizálás). Ezek még bomlanak tovább. A mechatronikai az utóbbihoz nagyon közel áll, ők tanulnak még gépészeti dolgokat is: szilárdság-, rezgés-, hő és áramlástani méretezéseket. Az energetikai mérnök a villamos-energetikán kívül többet tanul hő-, szél-, nukleáris stb alapú energiatermelésről. Ő is közelebb van a gépészethez, mint egy villamosmérnök. Hát így nagyon felületesen ezek a különbségek. Ha viszont elmész beágyazott (számítógép alapú) rendszerekhez szoftvert fejleszteni, jó eséllyel találkozol villamos- és mechatronikai mérnökökkel, valamint mérnök-informatikusokkal is ugyanabban a pozícióban. Tehát a gyakorlatban már nem teljesen aszerint válnak szét a pozíciók, hogy pontosan milyen végzettséggel is rendelkeznek az emberek. Tehát lehet például közelebb egy villanyos és egy mechás, mint két villanyos.
2021. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!