Miért akar mindenki gazdálkodás és menedzsmentet tanulni?
Én sem tudom.
És ezen felül még a felvételis adatok is arról árulkodnak, hogy országszerte ide jelentkeznek a legtöbben.
#4: Az mondjuk furcsa, hogy TT-sből sírnak hogy hiány van mégis nehéz elhelyezkedni.
Bár ha valaki reálos, a műszaki vagy informatikai területeken még el tud helyezkedni, aki meg bioszos annak ott az agrár vagy az orvosi.
#5 nem mindegy, hogy az a természettudományos diploma matekos, vagy földrajzos például.
Kérdésre: szerintem nagyon kevesen tudják pontosan, hogy mit szeretnének kezdeni magukkal, főleg az ilyen semmiben sem kiemelkedően jó, de amúgy 4-es, 5-ös tanulók. Valószínűleg hamar kizárják az orvosit, a jogot, nem akarnak mérnökök lenni. Nézegetik, hogy mi van még, és mindenhonnan azt látják, hogy gazd.men.
Sziasztok
Tudnátok mesélni meg erről a szakrol? Mert kinéztem egy sulit amiben van gazdálkodás és menedzsment de nem tudom pontosan hogy miket csinálnak. Valaki el tudna magyarázni részletesebben ?? És ha már itt tartunk kérdeznék a turisztikarol is mert oda szeretnek menni. És meg a logisztikai technikus és a pénzügyi- számviteli ügyintézőről is érdeklődnék (igen ez a Teleki szakmái xdd)
Harmadéves gazdmenes vagyok.
Nem tudom mások miert választották leírom én miert:
Mindenképoen gazdasági szak jött szóba (Pécs). A gazdment azert választottam mert ezt tartottam a leguniverzálisabbnak. A pénzügytől kicsit tartottam plusz mivel nem vagyok egy kifejezettem reálbeállítottságú, nem arra esett a választás.
De jobb esetben egy gazdmenes diplomával (tervben van MSc) felvehetnek pénzügyes területre is, ahol marketing, turizmus stb nem játszik, de a menedzsmentes igen, de persze humánabb területekre is.
Szeretek emberek közt lenni, emberekkel foglalkozni, jó a prezentálókészségem, beszédes vagyok, ez a szak pedig pont olyan ahol sok a csoportmunka, prezik stb.
Mivel jó a nyelvérzékem, tervben van hogy angolon és németen kívül még tanulok 1-2 nyelvet, igazából sose árt, de azt gondolom ez is előny. Összekombinalva a diplomával meg remélhetőleg sok helyen (akar külföldön is) el tudok relatíve könnyen helyezkedni.
A magas fizetés nem garantált, de aki ügyes, szorgalmas, nem lehetetlen.
Egyébként egy gazdasági szak szerintem nagyon sok mindent magába foglal, nagyon sok mindenről tanulunk, érdekes, hasznos.
Továbbá az is igaz hogy nem olyan nehéz mint egy orvosi, mérnöki. Jogos. De azert tanulni itt is kell. Csak nem annyit, itt az átlagnak elég sok a szabadideje.
Egyébként 4es, 5-ös tanuló voltam gimiben (meg most is kb 4es az átlagom) van olyan nehéz mint a jog. Vagy legalábbis szerintem semmivel sem kisebb presztizsű diploma egy közgazdász diploma, elvégre az mint egy jogi.
A különbség hogy a jogon csak seggelni kell, de azt nagyon. (Fél családom jogász). Itt is sokat kell seggelni, de nem annyit. Viszont emellé még jön a mikro, makro, stat 1, stat 2, szamvitel és tarsai. Kell számolni is, de igen jóval kevesebbet mint egy mérnöknek pl.
Viszont van egy csomó tárgy amihez meg elengedhetetlen a logika, a gondolkodás, van ahol a seggeléssel sehova se jutsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!