Melyik orvosi egyetemen a legkönnyebbek a számonkérések? Hol a legemberségesebbek?
Én nem feltétlen akarlak sehova tanácsolni, nem akarok részrehajló lenni, viszont saját tapasztból azt mondanám el, hogy én gimiben rettentően stresszes voltam. Órámon lehetett követni hogy kb ahogy besétáltam a suliba rögtön megugrott a pulzusom, ahogy óra kezdődött akkor mégjobban, dogákról nem is beszélve... Nyugalmi pulzusom 55-57, suliba beérve lett 65-70, órán folyamatosan 80 körül, dogáknál 90, felelésnél még volt 110-120 is. Ahogy egyetemre kerültem, ez teljesen megváltozott. Én magamnak is eldöntöttem hogy nem csinálhatom ezt, mert a folyamatos stressz tönkretesz, illetve úgy álltam hozzá hogy itt nincs felesleges töri, magyar és egyebek amik nem feltétlen érdekelnek annyira, hogy mindennap ilyennel foglalkozzak. Így az egyetem már maga nem volt olyan stresszes, demók az elején megnyomtak de mára azt tudom mondani, hogy hiába váltottam jobb helyre, még itt sem vagyok tizedannyira sem stresszes mint gimiben. (Az eredeti helyemet azért váltottam le, mert 1 külföldi viszonylatokban az egyik gyengébb orvosi, meg azért zavart hogy másik ugyanilyen orvosin sokkal több és hasznosabb dolgot tanítanak mint nálunk. Pl a régi helyemen x dolgot tanultunk egy tárgyból, a másikban x+4et. És annak a plusz 4nek is nagy haszna van.)
Így azt tudnám mondani, hogy ne az döntsön hogy mi lenne könnyebb, mert teljesen más helyzet van egyetemen mint középsuliban, inkább hajtson az hogy mi az álmod, melyik egyetem, esetleg hol dolgoznál és oda miket szeretnek. Van nemzetközi rangsor az 1000 legjobb egyetemről, ott is megtudod nézni a kiválasztott egyetemet, illetve ugyanott van clinical and health kategória, az is megér egy gyors átnézést.
Figyelj, szerintem ritka az olyan ember, aki 1-nél több orvosi egyetemen tanult és ha akad is ilyen, mert mondjuk átjelentkezett, valószínüleg nem ugyanazt az évfolyamot végezte két különböző egyetemen.
Szerintem az orvosi olyan, főleg 3. évtől felfelé, hogy annyi az anyag, hogy erősen szelektálni kell, nem lehet mindent tudni szóval valahol a te felelősséged is, hogy utánaolvass a dolgoknak, ami pont érdekel és az is a te döntésed, hogy mit hanyagolsz.
Azt fontos hangsúlyozni, hogy az orvosi egyetemeknek világszinten színvonala van, mindegy, hogy Kínában, Ausztráliaban vagy Európában van. Persze csinálhatják máshogy a dolgokat, de végtére is ugyanazt tanítják mindenhol. Ennélfogva egy Debrecenben végzett orvos ugyanolyan ismeretekkel rendelkezik mint bármely 3 másik magyar orvosi egyetemen végzett kollégája.
Az árnyalatnyi különbséget legfeljebb a számonkérések módja, illetve a tanárok hozzáállása, de minden egyetemen vannak mindenféle tanárok, szóval nehézség alapján nem lehet dönteni.
Lakhely, város stb. alapján dönts, meg esetleg a végén úgyis majd a pontjaid döntik el, hogy hová kerülsz. De azt most megmondom, bárhova is kerülj, tuti szeretni fogod :)
Hát én olyat tudok, hogy miket meséltek innen, meg miket meséltek onnan.
Azt tudtam leszűrni, hogy a SOTE-n azért nagyon megy, hogy ezt is kell tudni, meg ezt is kell, mert az a SOTE. Rengeteg hallgató, soka kiesnek.
Ezzel szemben vidéken sokkal barátibb.
A pécsi jogról így kifejezetten negatív dolgokat hallottam, hogy ott már túlontúl baráti.
Lehet, hogy csak elírás, de pécsi jognak mi köze az orvosihoz?
Amúgy az a SOTE sztereotípia elég nagy és nem állítom, hogy nincs benne igazság, viszont vidéken is vannak szőrszálhasogató tanárok.
Eleve sokkal kisebbek az évfolyamok vidéken, mint a SOTE-n.
Most a távoktatás miatt a sotés ismerősöm panaszkodott, hogy megnehezítették a vizsgáit. Ezzel szemben volt olyan ismerősöm, aki kifejezetten azért ment vidékre (Pécsre), mert oda a legalacsonyabbak a ponthatárok, és ott gondolja a legkönnyebbnek a képzést.
Na most, nem tudom ezek mennyire releváns információk.
Én azt gondolom, hogy ne ez alapján kellene egyetemet választani. Nem hinném, hogy orbitálisan nagy különbség lenne orvosi és orvosi között.
Ennél részletesebb véleménnyel nem tudok szolgálni az orvosiról.
Fun fact: a ponthatárnak semmi köze a szak nehézségéhez.
Ez alapján kb. az összes mérnöki gyerekjáték lenne, az anglisztika meg társai pedig vért izzadósak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!